Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6018
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr „Norwida” do podziału

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 maja 2008, 7:07
Aktualizacja: 16:30
Autor: ROB
Fot. TEJO
Scena dramatyczna Teatru Jeleniogórskiego będzie finansowana częściowo z budżetu województwa, a częściowo – z miasta.

Radni podjęli we wtorek uchwałę w sprawie wyrażenia woli współfinansowania i współorganizacji przez urząd wojewódzki. Nie wiadomo jednak na razie, ile województwo dopłaci do naszej placówki. O tym prezydent i radni będą decydować w najbliższym czasie, kiedy urząd wojewódzki przygotuje stosowną umowę.

To z kolei oznacza, że podział teatru na dwie sceny jest niemal pewny. Urząd marszałkowski może bowiem wspierać tylko scenę dramatyczną, nie chce natomiast dokładać do utrzymania sceny animacji.

W ten sposób wrócilibyśmy do czasów sprzed 2001 roku, zanim ówczesna ekipa Józefa Kusiaka zdecydowała o połączeniu obydwu placówek, które dotąd działały jako dwie osobne jednostki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 21-05-2008 9:01
Dobre zdjęcie. Przy okazji tego pana inwalidy na wózku elektrycznym... Może wreszcie któraś ze służb zwróci mu uwagę jak się poruszać po drogach! Nie zajeżdża się drogi samochodom, nie zatrzymuje się nagle przed autem, lub nie staje w niebezpiecznym miejscu i nie puszcza psa który biega obok tego wózka i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z jego miejsca to moze niegroźne sytuacje ale z punktu widzenia kierowcy wygląda to zupełnie inaczej. Pan porusza się wolniej od rowerów i nigdy a przypadkiem kiedy ja widzę, nie korzysta z chodników - gdzie nikomu by nie przeszkadzał - pcha się w największe korki na ulice, granica jego bezpieczeństwa staje się bardzo cieńka. To są słowa krytki i słowa zwracające uwagę na jego bezpieczeństwo, bo raczej nie ma szans w starciu z twardym zderzakiem auta. Jak tak dalej będzie, to zrobi sobie i komuś krzywdę. Pan porusza się po drogach co najmniej jakby był na nich sam, nikt nie broni mu z ich korzystania ale niech robi to z rozwagą, wyobraźnią i szacunkiem dla większych pojazdów które ze względu na swoją mase nie zatrzymują się w miescu.
~wraca 21-05-2008 9:13
NOWE!!
~nareszcie!!! 21-05-2008 11:47
koniec wrogiej okupacji, tyle lat Norwid był pod zaborem animacji...
~do ~z 9:01 21-05-2008 11:58
dobra,dobra, nie odwracaj kota ogonem, tematu nie zmieniaj! informacja jest o zwycięstwie nad najeźdźcą Bogdanem Brodatym, który okupował Scenę Dramatyczną i trzymał w okowach własnej miernoty! to dzień radości, obchodzony winien być i fetowany, poproś jelonkę o artykuł o panu i jego bezpieczeństwie i świętuj z rychłego MIEJMY NADZIEJĘ odzyskania niepodległości przez Norwida!!!!
~droga jelonko 21-05-2008 12:05
zwracam uwagę- to nie "Norwid" jest do podziału! po fatalnym połączeniu nazwa teatru to Teatr Jeleniogórski Sceny : Animacji i Dramatyczna im.C.K.Norwida- imię patrona ma tylko Scena Dramatyczna a ona dzielona nie będzie. Dzielić będą nowotwór jakim jest TEATR JELENIOGÓRSKI na dwa czyli na animację i "Norwida" nie dla wszystkich to jedno i to samo, może warto to uszanować?
~M. 21-05-2008 12:23
"koniec wrogiej okupacji, tyle lat Norwid był pod zaborem animacji..." No qrde chyba trochę odwrotnie ale ok. Cieszę się że w końcu sie zdecydowali. Pozdrowienia dla " Kolegów z pracy" :)
~ja sie ciesze 21-05-2008 12:24
huuuurraaa nareszcie!!!!!!!! :))
~pro-fan 21-05-2008 15:10
Nareszcie koniec kusiakowej wizji teatru.
~K 21-05-2008 16:10
A propos zdjęcia niech wreszcie zdejmą te plakaty! TO JEST OBIEKT ZABYTKOWY!
~do k 21-05-2008 16:48
ale co cię tak naprawdę męczy? to, że grupa aktorów skuteczniejsza jest od "marketingowej maszyny "pana bogdana? plakaty nie są na stałe zamontowane. a co byś powiedział gdyby ktoś chciał opakować Teatr Norwida?też, że to obiekt zabytkowy, czy może,że to pomysł nie na Jelenią górę???? wyluzuj
~ja 21-05-2008 18:12
szanowni Państwo wejście do Teatru wygląda teraz jak komunistyczne WC oklejone papierami .Brakuje tylko przed nim rolki z papierem toaletowym.A wasze rozpaczliwe działania w poszukiwaniu i pozyskiwaniu widza to wstyt dla tego Teatru.Estetyka swietlicowa ciuś ciuś artyści .
~:) 21-05-2008 21:17
te rozpaczliwe działania to coś czego ty nie potrafisz albo nie chcesz zrobić ciuś, ciuś cwaniaczku
~do ja 21-05-2008 22:08
a ja ci zwracam uwage, ze wstyd pisze sie przez d na kocu. a...lfabeci, nie wypowiadajcie sie o kulturze, sztuce i teatrze, bo sie niedobrze robi. a ze aktorzy sami biora na siebie reklamowanie spektakli, bo marketing zajety jest sabotazem pracy artystycznej - - to tylko podziwiac i pomagac a nie przeszkadzac.
~Jeleń 22-05-2008 10:01
Decyzję o połączeniu teatrów podjęła Rada Miejska / 1998 - 2002 /, a na czele rady stała pani Czernow / wybrana na podstawie porozumienia/. Winę za to całe nieporozumienie ponoszą ludzie pracujący na scenie , a koszty podatnicy . Polepszy sytuację tylko możliwość podpisywania umowy o pracę przez dyrektora z aktorami na określone dzieło, bądż zwiększenie dotacji przez Radę Miasta o 50%. Są winni dyrektorzy artystyczni za to że traktują Teatr Jeleniogórski jak odskocznię do teatrów bardziej renomowanych.
~do jelenia 22-05-2008 16:00
co za glupoty gadasz, sam nie wiem o czym. argument o umowie o prace/dzielo z aktorami jest bezzasadny - i jeszcze smiesz insynuowac ze "ktos" traktuje ten teatr jako odskocznie. ciekawe jak sobie wyobrazasz tworzenie teatru/repertuaru na poziomie bez pracy wlozonej w ksztaltowanie zespolu artystycznego i dbanie o to, zeby rozwijal sie na odpowiednim poziomie. jakies tam umowy o dzielo znacza po prostu chaltury - zatrudnianie dwoch, trzech, czterech aktorskich wykidajlow, ktorzy popylac beda farsy dla uradowanej gawiedzi. sorry, kolego, ale bez wzgledu na to czy podoba ci sie teatr klemma czy nauki czy kogos innego - - proponujesz grande, niegodna publicznych pieniedzy. wiec prosze cie skoncz z populistycznymi argumentami.
~nie piszecie o tym- czemu? 23-05-2008 1:17
"Śmierć człowieka wiewiórki" (ostatni pokaz w sezonie: niedziela 18 maja, godz. 19.00) została zakwalifikowana do finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy współudziale Teatru Narodowego i Związku Artystów Scen Polskich. Nasza "wiewiórka” znalazła się wśród dziewięciu zarekomendowanych do finału w drodze jednomyślnego uzgodnienia spektakli z całej Polski. Komisja Artystyczna Konkursu obradowała w składzie: Jacek Sieradzki - Przewodniczący, Joanna Derkaczew, Maria Zielińska, Łukasz Drewniak, Łukasz Lewandowski, Andrzej Lis i Wojciech Majcherek.
~emeryt 23-05-2008 13:17
Mam 72 lata i podoba mi sie repertuar u Norwida, wpółczesne sztuki, klasyczne sztuki. Moje wnuki też często oglądają i chwalą. Wnuczka prosi tylko, że bajkę chciałaby zobaczyć. Wnuk mówi, że w marketingu to już nieraz herbatę z tymi miłymi paniami pił, one go nawet ciasteczkami częstowały - więc wraca z teatru bardzo zadowolony.
~marketing 26-05-2008 0:12
- - - ach tak, nie ma widzów?! to ja państwu powiem DLACZEGO. Mój przyjaciel jest nauczycielem i około miesiąc temu chciał przyprowadzić 20 osób ze szkoły na Klątwę Wyspiańskiego (kanon klasyki polskiej, dla tych, co nie wiedzą). Zadzwonił do marketingu, żeby zarezerwować bilety, ale PANI mu oznajmiła, że spektakl będzie odwołany. A potem się okazało, że na sali 15 osób siedziało. Szkoła nie przyszła, teatr stracił, a PANI chodzi dumna. Bezkarnie oczywiście. BRAWO MARKETING, BRAWO, BRAWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group