Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3989
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatr nasz widzimy ogromny

Środa, 16 września 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatr nasz widzimy ogromny
Rzeźba obrazująca spętaną niewolnicę dłuta niejakiego Ginottiego powstała z marmuru karraryjskiego podobno w 1878 roku. Kupił ją za 10 tysięcy reichsmarek w latach 20. XX wieku Herr Voss, bogaty obywatel Hirschebergu jako ozdobę dla swojego salonu. Ale jego córka przekazała to cudo do budynku przy Aussere Burgstrasse (dziś to Podwale), gdzie było archiwum. Miasto kupiło ją od rzeczonej rodziny za 700 marek w 1938 roku. Po wojnie trafiła do secesyjnego gmachu teatru. A ponieważ jest klasycznym przykładem pięknej secesji, doskonale pasuje do wnętrza. A jej piękno jest zwielokrotnione lustrzanym odbiciem.
Fot. TEJO
To hasło nietypowego pleneru fotograficznego, który odbędzie się w nadchodzącą sobotę we wnętrzach Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Zdjęcia będzie można obejrzeć podczas październikowej wystawy w foyer gmachu przy al. Wojska Polskiego.

Wystawę utworzą materiały archiwalne, wzbogacone współczesnymi fotografiami miejscowych artystów – informuje Janusz Jaremen, organizator wydarzenia. Każdy, który czuje się na siłach i zobowiąże się do dostarczenia powiększonych dwóch prac, ma szansę do zaistnienia w tej ekspozycji. – Zapraszamy zarówno adeptów, jak i uznanych twórców – podkreśla J. Jaremen.

Teatr otwiera dla nich drzwi 19 września (sobota) o godzinie 12. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym uczestnicy pleneru zaczną fotografować wnętrza. Dyrekcja placówki udostępniła gmach do godziny 16. 30.

Warunkiem przystąpienia do programu jest deklaracja wykonania min. 2 powiększeń 21x30 cm i złożenia ich do dnia 24 (czwartek) września. Spośród przedstawionych prac jury wytypuje fotografie do wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group