Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2890
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Karawana wyróżniony za „Przekręt”

Środa, 27 lipca 2016, 8:48
Aktualizacja: Czwartek, 28 lipca 2016, 7:50
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Teatr Karawana wyróżniony za „Przekręt”
Fot. Użyczone
Do nowego środka wyrazu sięgnął Teatr Karawana, tworząc swój pierwszy obraz filmowy pod tytułem „Przekręt”. Twórcy filmu odnieśli już swój pierwszy sukces otrzymując specjalną, pozaregulaminową nagrodę podczas 45. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2016. Jury w składzie Wanda Mirowska, Tomasz Broda i Istvan Krasztel wyróżnili twórców filmu za najciekawsze wystąpienie po projekcyjne.

Reżyser filmu Tadeusz Rybicki za sukces uważa samo powstanie filmu. - Wysyłając film na festiwal absolutnie zdawaliśmy sobie sprawę, że jest on zrealizowany środkami amatorskimi. Robiliśmy ten film jako formę naszej aktywności twórczej. Dołączyły do nas nasze rodziny, przyjaciele i sympatycy karawany . Nie mniejszą pomoc Teatr Karawana otrzymał i otrzymuje także od Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, chociażby w postaci terapeuty oraz od MDK Muflon, którego jesteśmy stałym gościem – mówi reżyser.

Film zapewne by nie powstał, gdyby nie postać Zbigniewa Dudka, przekonuje Tadeusz Rybicki. - Zbyszek tak naprawdę jest sprawcą tego zamieszania. Jest autorem scenariusza, operatorem, montażystą. Moja rola w zespole, pomimo tego co napisane jest na plakacie i w informacji o filmie czyli reżyserze, jest wyolbrzymiona. Wszystko zrodziło się w głowie Zbigniewa Dudka, a ja tylko pomagałem w miarę swoich zawodowych możliwości – podkreśla. - Warto dodać, że film powstał bez budżetu - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group