Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4396
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatr Jeleniogórski bez jeleni

Sobota, 24 maja 2008, 12:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2008, 7:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Teatr Jeleniogórski bez jeleni
Fot. TEJO
Rzeźba przedstawiająca ryczące rogacze zniknęła sprzed gmachu jeleniogórskiej świątyni sztuki. Jelenie od początku budziły kontrowersje. Teraz drzwi gmachu teatru są cały oblepione afiszami, a przed nim znalazł się zwykły słup ogłoszeniowy.

Rzeźbę usunięto bez większego rozgłosu, i co ciekawe – niewielu zorientowało się od razu, że jej nie ma. Jelenie stanęły przed teatrem kilka lat temu jako swoista reklama placówki i miejsce, gdzie wywieszano afisze reklamujące spektakle.

Od początku niewielu się podobały i były krytykowane na równi z niektórymi sztukami granymi na scenach gmachu przy ulicy Wojska Polskiego. Dlaczego rzeźbę usunięto? Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem naczelnym teatru Bogdanem Nauką. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że jelenie opatrzyły się. Są też wersje, że rogacze nie były w guście dyrektora artystycznego Wojciecha Klemma. W końcu – nie jest wykluczone, że zniknęły tylko na czas odnowienia. Czy odmalowane wkrótce znów zdobić będą plac przed teatrem?

W miejscu jeleni pozostał tradycyjny walcowaty słup ogłoszeniowy. Ale i sam teatr zmienił się w baner reklamowy – jak kąśliwie zauważają przechodnie. Afiszami zalepiono całe zabytkowe secesyjne drzwi. Czy nie narusza to zabytkowego w końcu gmachu TJ? – Nie jest to dekoracja trwała, także konserwator zabytków, nawet gdyby miał coś przeciwko takiej formie reklamy, szybko można ją usunąć – usłyszeliśmy.

Ostrą kampanię reklamową rozpoczął już jakiś czas temu Teatr Animacji. Jego billboardy wiszą w głównych punktach Jeleniej Góry. To widoczny znak, że obie sceny działają zupełnie niezależnie. I kolejna wskazówka do zmian zmierzających do rozdzielenia obydwu placówek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group