Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8773
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr dla seniorów ogłasza nabór

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:38
Aktualizacja: 6:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Teatr dla seniorów ogłasza nabór
Fot. -
Jeleniogórskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ogłasza nabór do „Jeleniogórskiego Teatru Seniora”. Teatr ma aktywizować osoby starsze poprzez zajęcia prowadzone przez aktora Mirosława Samsela.

Zgodnie z założeniem projektu, wszystkimi aspektami związanymi z prowadzeniem grupy teatralnej zajmą się seniorzy z pomocą młodszych wolontariuszy. Osoby starsze przygotowywać będą spektakle teatralne, występować w nich, zajmą się oświetleniem, nagłośnieniem, przygotowaniem kostiumów i scenografii, a także promocją i nawiązywaniem współpracy z placówkami, w których wystawiane będą spektakle.

- Pozwoli to zaangażować w projekt nie tylko osoby, które dobrze czują się w roli aktora, ale również seniorów lubiących szyć, przygotowywać dekorację, posiadających zmysł techniczny i zdolności organizacyjne – wyjaśnia prezes Koła Bogusław Gałka. - Osoby w wieku senioralnym będą mogły wykorzystać swoje umiejętności i podzielić się z nimi z młodszymi wolontariuszami ucząc się jednocześnie nowych technik i trendów – dodaje.

Utworzenie grupy teatralnej z jednej strony ma pozwolić na integrację środowiska osób starszych, jak i na integrację międzypokoleniową. Planuje się, że Jeleniogórski Teatr Seniora prezentował będzie swoje spektakle w domach dziecka, dziecięcych oddziałach szpitalnych, świetlicach środowiskowych, klubach seniora, kombatanta, a także cyklicznie w Domu 7 Marzeń w Jeleniej Górze. Ponadto beneficjenci projektu będą mogli uczestniczyć w dwóch profesjonalnych spektaklach teatralnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać u koordynatora projektu Marcina Wierzchuckiego pod nr tel. 503 167 289.

Projekt “Jeleniogórski Teatr Seniora” jest finansowany w ramach “Rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 ”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group