Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6284
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr Animacji na Festiwalu „Oblicza Teatru”

Środa, 23 kwietnia 2014, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: Elster
Jelenia Góra: Teatr Animacji na Festiwalu „Oblicza Teatru”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zdrojowy Teatr Animacji, w ramach Sceny Młodego Widza, zagra podczas szesnastej edycji Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach, pod patronatem honorowym Piotra Fronczewskiego. 29 kwietnia (we wtorek) dwukrotnie, o godz. 10.00 i 11.30, na scenie Polkowickiego Centrum Animacji publiczność festiwalu będzie miała okazję obejrzeć spektakl „O ósmej na Arce” (Jak przemycić pingwina w walizce).

„O ósmej na Arce” to współczesna sztuka niemieckiego autora Urlicha Huba, uznana za „jedną z najbardziej inteligentnych, subtelnych i aktualnych propozycji teatralnych dla najmłodszych”.

Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą pingwinów, które dowiadują się od gołębia o zbliżającym się potopie. Jeśli chcą być ocalone, muszą stawić się na Arce Noego o godzinie ósmej. Pojawia się jednak trudny do rozwiązania problem, ponieważ na Arkę zabierana jest para zwierząt, a pingwiny są trzy.

Przedstawienie w przekładzie Lili Mrowińskiej-Lissewskiej z muzyką Pavla Helebranta reżyserował szef Zdrojowego Teatru Animacji - Bogdan Nauka. Słowa do piosenek napisał Tadeusz Siwek. Scenografię opracowała Urszula Kubicz-Fik.

Występują: Dorota Fluder, Radosław Biniek, gościnnie Mariusz Czechowicz, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group