Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Targowiska: przetarg nieważny?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 grudnia 2009, 9:43
Aktualizacja: Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:23
Autor: Angela
Koljne spotkanie z kupcami ma odbyć się w styczniu.
Fot. rylit
Wczoraj komisja przetargowa na dzierżawę i zarządzanie miejskimi targowiskami zdecydowała wstępnie o unieważnieniu przetargu na wyłonienie nowych zarządców targowisk z przyczyn formalnych. Umowy z obecnymi dzierżawcami mają zostać przedłużone o pół roku, podczas którego wypracowana zostanie koncepcja dalszych losów kupców i targowisk.

Za unieważnieniem przetargu na dzierżawę i zarządzanie targowiskami przemawiały przyczyny formalne. Przede wszystkim żądanie od oferentów oświadczeń o prowadzeniu podobnej działalności gospodarczej przez rok zamiast zaświadczeń.

– Dokumenty przetargowe, które przekazaliśmy okazały się niedostateczne by obiektywnie wybrać oferty. Ci oferenci, którzy zaproponowali najlepsze warunki cenowe i byli na pierwszych miejscach mają trudności z uwiarygodnieniem swoich zaświadczeń o prowadzeniu działalności. Mimo, że zasady przetargu były identyczne, jak zasady przetargu poprzedniego, okazały się niewystarczające – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Poza tym po ostatnim spotkaniu z kupcami, gdzie były prezentowane różne pomysły na system zarządzania targowiskami, chcemy na początku stycznia 2010 roku spotkać się i przedyskutować warianty. Chcemy ustalić, czy to będzie zarządca zewnętrzny, komunalny, czy kupcy samodzielnie będą sobą zarządzać. W zależności od tego, która koncepcja przeważy, tę wprowadzimy w życie. Jeśli okaże się, że rozwiązaniem najlepszym dla miasta i kupców będą dzierżawcy zewnętrzni, ogłosimy kolejny przetarg z uszczegółowionymi kryteriami – dodaje Jerzy Lenard.

Czego zabrakło w obecnym przetargu? Wymogu okazania się zaświadczeniem o rocznym doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności, określeniu terminu ważności dokumentów i określenia wysokości opłat dzierżawnych, obecnie była podana tylko stawka minimalna.

– Jako miasto nie możemy narzucać dzierżawcom wysokości czynszu dla kupców, możemy natomiast ustalić wysokość tych stawek w dokumentach przetargowych – mówi wiceszef Jeleniej Góry. – Obecnie będzie rekomendacja komisji przetargowej, aby na pół roku zostały przedłużone umowy z obecnymi dzierżawcami, i w tym okresie czasu przyjęte zostaną nowe rozwiązania bądź powtórzony zostanie przetarg.
Dzisiaj protokół komisji ma zostać przedłożony prezydentowi Markowi Obrębalskiemu, który ma podjąć decyzję o dalszych lasach targowisk. Kupcy najprawdopodobniej otrzymają oficjalną decyzję w tej sprawie jeszcze przed świętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~klient 23-12-2009 10:21
I tak dalej, i tak dalej...To samo jak zawsze. Przetaczanie się władz miasta z kupcami trwa już co najmniej 12 lat.
~Małek 23-12-2009 14:08
U a jednak coś jest nie tak z tymi zarządcami, wciąż te same firmy... jakieś dziwne opóźnienia.. śmiesznie małe pieniądze jakie zarabiają te firmy na zarządzaniu... o co chodzi?
~Ti 23-12-2009 14:16
Do autora.... Proszę przeczytać artykuł i poprawić literówki :)
Cień 23-12-2009 15:45
Zgadzam się z Ti, nie "Jelenia Góra" tylko "Jelenia Dziura" i nie "warianty" tylko "wariaty".
~ewa 23-12-2009 18:03
Słowa Pana Lenarda: "Dokumenty przetargowe, które przekazaliśmy okazały się niedostateczne by obiektywnie wybrać oferty". Wszystkie? Oferty oferentów, którzy mieli problemy z uwiarygodnieniem swoich zaświadczeń o prowadzeniu działalności powinny zostać odrzucone! Wybiera się następną najlepszą ofertę! To jest wszędzie proste, ale nie w Jeleniej Górze! W naszym mieście nie wybiera się obiektywnie! Chciano wybrać ofertę, która nie spełniała wszystkich postawionych zresztą przez Miasto warunków, ale się nie udało! Prezydent wolał unieważnić przetarg, niż wybrać kolejną najlepszą ofertę! Następnym razem proszę nie stawiać żadnych warunków, to Wasi protegowani na pewno wygrają! A swoją drogą: celowo zapomiano o najważniejszym warunku - Licencji na zarządzanie! Zarządzać nieruchomościami skarbu państwa, miejskimi, gminnymi, powiatowymi może osoba posiadająca państwową Licencję Zarządcy Nieruchomości! O tym władze Miasta też nie wiedzą? Wiedzą na pewno, tylko ich protegowani takiej Licencji nie mają! I zasady tego przetargu nie były identyczne, jak zasady przetargu poprzedniego! Unieważnienie tego przetargu powinno się zaskarżyć! Wśród ofert niespełniających warunki są takie, które warunki spełniają!
~tom 23-12-2009 19:39
zamknąc wreszcie to targowisko.jak to wygląda slams slams i ladną fontanne podświetlaną z ławeczkami tam postawic niech oko cieszy
~king-kong 23-12-2009 21:21
Czytam ten artykul i juz wiem dlaczego po godzinie 16:00 juz niema nikogo z kupcow na swoim miejscu pracy. Ja wlasnie koncze prace i KIEDYS CHCIALEM O TEJ PORZE ZROBIC NIBY TANIE ZAKUPY jakie zdziwienie mnie spotkalo wszystko pozamykane i nie chodzi mi o zimowe czasy. Z tych budek na ryneczku utrzymuja sie nie raz cala rodzina . Fajnie jest zacynac prace o 7 godzinie i konczyc o 15 utrzymujac za 8 godzin pracy cala rodzine.
~myslacy 23-12-2009 23:50
a moze zrobic tam parking strzezony bo malo jest na zabobrzu!albo cos dla dzieci!te budy sa okropne!nawet psy spia w lepszych budach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group