Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6619
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Targowiska: przetarg nieważny?

Środa, 23 grudnia 2009, 9:43
Aktualizacja: Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Targowiska: przetarg nieważny?
Koljne spotkanie z kupcami ma odbyć się w styczniu.
Fot. rylit
Wczoraj komisja przetargowa na dzierżawę i zarządzanie miejskimi targowiskami zdecydowała wstępnie o unieważnieniu przetargu na wyłonienie nowych zarządców targowisk z przyczyn formalnych. Umowy z obecnymi dzierżawcami mają zostać przedłużone o pół roku, podczas którego wypracowana zostanie koncepcja dalszych losów kupców i targowisk.

Za unieważnieniem przetargu na dzierżawę i zarządzanie targowiskami przemawiały przyczyny formalne. Przede wszystkim żądanie od oferentów oświadczeń o prowadzeniu podobnej działalności gospodarczej przez rok zamiast zaświadczeń.

– Dokumenty przetargowe, które przekazaliśmy okazały się niedostateczne by obiektywnie wybrać oferty. Ci oferenci, którzy zaproponowali najlepsze warunki cenowe i byli na pierwszych miejscach mają trudności z uwiarygodnieniem swoich zaświadczeń o prowadzeniu działalności. Mimo, że zasady przetargu były identyczne, jak zasady przetargu poprzedniego, okazały się niewystarczające – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Poza tym po ostatnim spotkaniu z kupcami, gdzie były prezentowane różne pomysły na system zarządzania targowiskami, chcemy na początku stycznia 2010 roku spotkać się i przedyskutować warianty. Chcemy ustalić, czy to będzie zarządca zewnętrzny, komunalny, czy kupcy samodzielnie będą sobą zarządzać. W zależności od tego, która koncepcja przeważy, tę wprowadzimy w życie. Jeśli okaże się, że rozwiązaniem najlepszym dla miasta i kupców będą dzierżawcy zewnętrzni, ogłosimy kolejny przetarg z uszczegółowionymi kryteriami – dodaje Jerzy Lenard.

Czego zabrakło w obecnym przetargu? Wymogu okazania się zaświadczeniem o rocznym doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności, określeniu terminu ważności dokumentów i określenia wysokości opłat dzierżawnych, obecnie była podana tylko stawka minimalna.

– Jako miasto nie możemy narzucać dzierżawcom wysokości czynszu dla kupców, możemy natomiast ustalić wysokość tych stawek w dokumentach przetargowych – mówi wiceszef Jeleniej Góry. – Obecnie będzie rekomendacja komisji przetargowej, aby na pół roku zostały przedłużone umowy z obecnymi dzierżawcami, i w tym okresie czasu przyjęte zostaną nowe rozwiązania bądź powtórzony zostanie przetarg.
Dzisiaj protokół komisji ma zostać przedłożony prezydentowi Markowi Obrębalskiemu, który ma podjąć decyzję o dalszych lasach targowisk. Kupcy najprawdopodobniej otrzymają oficjalną decyzję w tej sprawie jeszcze przed świętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group