Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7320
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Targi TOURTEC już za dwa tygodnie!

Niedziela, 27 kwietnia 2014, 7:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 8:42
Autor: Przemo
Powiat: Targi TOURTEC już za dwa tygodnie!
Fot. Zdjęcie ilustracyjne (Jelonka.com)
Lista zgłoszonych wystawców na XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2014, które odbędą się w Jeleniej Górze 9 i 10 maja, wzrosła już do 77. Wśród nich m.in. Maastricht, Bamberg, Uzdrowisko Kołobrzeg, a także Świnoujście, które w stolicy Karkonoszy zaaranżuje… plażę.

Na stanowisku Świnoujścia będzie można wziąć udział w loterii, w której nagrodami będą m.in. weekendowe pobyty w Świnoujściu oraz wycieczka do Kopenhagi. Targi w Jeleniej Górze będą też okazją do zaprezentowania przybyłym gościom z różnych stron Polski i zagranicy, walorów turystycznych powiatu jeleniogórskiego. Uczestnicy zwiedzą m.in. Leśny Bank Genów w Kostrzycy, Pałac Wojanów, czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Wśród zagranicznych wystawców zobaczymy: Centrum Babylon z Liberca (Czechy), Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen mbH - Bautzen (Niemcy), Miasto Jablonec nad Nysą (Czechy), Powiat Bamberg (Niemcy), Region Miast Aachen (Niemcy), Regione Benevento (Włochy) oraz szkołę „Leeuwenborgh Opleidingen“ w Maastricht (Holandia).

Powiat Jeleniogórski jest jednym z partnerów projektu wielonarodowego „GreKo – przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w Programie „Europa dla Obywateli”, Działanie 1 – Aktywni obywatele dla Europy, Poddziałanie 1.2. – sieci miast partnerskich.

W projekcie udział biorą samorządy i regiony partnerskie z Niemiec - Region Miast Aachen (Partner Wiodący), Powiat Bamberg, Czech – Miasto Jablonec nad Nysą, Belgii – DG Belgiens, Holandii – Parkstad Limburg, Francji - Eurodistrict SaarMoselle. Projekt realizowany jest w latach 2013-2014. Projekt No534942. Wniosek projektu został złożony do Agencji Wykonawczej ds. Oświaty, Audiowizualizacji i Kultury (EACEA) przy Komisji Europejskiej, Referat ds. Obywateli w Brukseli dnia 4 grudnia 2012 roku przez Partnera Wiodącego – Region Miast Aachen, Niemcy. W ramach projektu realizowany jest cykl tematycznych seminariów w obszarach oświaty i marketingu regionalnego; warsztatów, udziału w targach turystycznych, konsumenckich, pracy, imprezach sportowych. W roku 2014 zaplanowanych jest 13 wydarzeń w Europie w ramach projektu.

Celem projektu jest budowa „Sieci Partnerskiej” między regionami i miastami na podstawie Partnerstwa, które podkreśla silną więź i wolę do dalszego rozwoju zadań strategii poszczególnych regionów. Potencjał „Sieci” w oparciu o międzynarodowe doświadczenia zapewni wspólny rozwój w ramach długotrwałej współpracy tematycznej przy wsparciu Komisji Europejskiej.

Na targach TOURTEC’2014 w ramach projektu GreKo będzie m.in. obecna młodzież i nauczyciele ze szkoły „Leeuwenborgh Opleidingen“ w Maastricht z Holandii, zespół muzyczny „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Powiatu Bamberg, Zespół Taneczny „Studio Tasmina” z Jablonca nad Nysą oraz artyści-graficiarze z Aachen, którzy wspólnie z artystami graffiti z Jeleniej Góry na specjalnie usytuowanej ścianie na Placu Ratuszowym, w czasie targów stworzą wizję Partnerstwa Europejskiego oczami sztuki ulicy.

W pierwszym dniu targów (9.05.) odbędzie się również Seminarium Europejskich Regionów Partnerskich:
14:00 Rozpoczęcie - starosta Jacek Włodyga,
14:05 Związek Gmin Karkonoskich - "Współpraca Związku Gmin Karkonoskich po stronie polskiej i czeskiej",
14:25 Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór" - "Formy promocji regionu przez Partnerstwo Ducha Gór - Festiwal Ducha Gór, Marka Lokalna "Skarby Ducha Gór", inne realizacje na podstawie oddolnej, trójsektorowej współpracy i Lokalnej Strategii Rozwoju",
14:45 Powiat Jeleniogórski - "Porozumienie z Gminami",
15:05 Regione Benevento (Włochy) - prezentacja regionu, współpraca regionalna,
15:30 Zakończenie seminarium.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Jeleniej Góry. Organizatorem targów jest Powiat Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group