Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4721
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Targi i giełda pracy już wkrótce

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:55
Aktualizacja: 23:17
Autor: Org
Region: Targi i giełda pracy już wkrótce
Fot. Organizator
Na Tragach Pracy w Jeleniej Górze, które odbędą się w Szkole dla Dorosłych „Amicus” będą doświadczeni doradcy zawodowi z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze, którzy młodym ludziom pozwolą odkryć predyspozycje zawodowe, będzie obecny również pośrednik pracy z CEiPM, która skrupulatnie gromadzi dane i dopasowuje pracownika i pracodawcę. Początek o godz. 11.00. Wcześniej, 29 sierpnia zaplanowano giełdę pracy w Kowarach.

W XXI wieku wielu osobom często się wydaje, że pracodawcę lub pracownika znajdą najszybciej przez intrnet, jednak równie często obie strony spotyka rozczarowanie. Z czego to wynika? Być może z faktu, że zapominamy o bardzo ważnym czynniku - internet ani CV nie pokazują wszystkiego, nie ujawniają całej prawdy ani o pracowniku, ani o pracodawcy.

Z tego powodu tak ważne jest spotkanie „twarzą w twarz”. Oczywiście, każdy powie, że rozmowa kwalifikacyjna jest takim spotkaniem, często jednak okazuje się, że wszystkich rozczarowań udaje się uniknąć w codziennej rozmowie. Okazją do takich zwykłych rozmów są właśnie targi i giełdy pracy. Czym się różnią? Pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze wyjaśnia: obie formy są bezpośrednim kontaktem pracodawcy i pracownika. Giełdy pracy, zazwyczaj są organizowane dla jednego pracodawcy i wielu pracowników (jeden pracodawca spotyka się z wieloma kandydatami do pracy, w celu prezentacji ofert pracy).

Tak właśnie będzie w Kowarach - firma ADZ poszukuje pracowników m.in w zwodach: spawacz, tokarz, elektryk, malarz. Jednak nawet jeśli ktoś nie posiada takich kwalifikacji a przyjdzie na giełdę w Kowarach dostanie aktualną ofertę o darmowych szkoleniach i stażach. Targi pracy, to spotkanie się wielu pracodawców z różnych branż z osobami poszukującymi pracy lub staży w różnych dziedzinach. Tak właśnie, będzie w Jeleniej Górze, uczestnicy będą mogli poznać specyfikę wielu zawodów z punktu widzenia pracodawcy a pracodawcy porozmawiać z przyszłymi uczniami, lub pracownikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group