Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8920
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Targi edukacji w Mechaniku

Piątek, 9 października 2009, 22:17
Aktualizacja: 22:18
Autor: Mar
Jelenia Góra: Targi edukacji w Mechaniku
Fot. Mar
Po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych przy ulicy Obrońców Pokoju zorganizował targi edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimanzjalnych z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Młodzi ludzie mogli poznać ofertę szkoł poliecalnych, OHP, szkół wyższych funkcjonujących w naszym mieście. Była przedstawicielka Urzędu Pracy, o sprawach pracowniczych mówili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

- W tym roku targi edukacyjne zorganizowaliśmy w ramach odbywającego się po raz pierwszy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – wyjaśnia szkolny doradca zawodowy, Elżbieta Gotowała – jak co roku wsparły nas różne instytucje jak, policja, która zachęca uczniów do wyboru pracy w ich szeregach. Przyjechali do nas uczniowie z większości jeleniogórskich szkół, są też uczniowie z zespołu szkół technicznych z Piechowic.

Ochotnicze Hufce Pracy zachęcały do zapoznania się ze swoją ofertą, połączoną ze stoiskami dwóch fryzjerek, które strzygły i modelowały włosy wszystkim chętnym.

- Nasza oferta jest skierowana do uczniów klas maturalnych, którzy z różnych powodów nie wybierają się na studia, ale również do osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikacje – wyjaśnia doradca zawodowy z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Janusz Żebrowski – jesteśmy w stanie powoływać nowe kierunki kształcenia, w zależności od zapotrzebowania, a nasza oferta i tak jest bardzo szeroka. Często u nas młodzi dopiero decydują się na wybór kierunku nauki. Wielu dość długo nie wie co by chciało robić w życiu.

Zapytaliśmy kilku uczniów czy wiedzą co będą robić po szkole. – Na razie szukam jakiejś ciekawej oferty, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Raczej zdecyduję się na studia – powiedział jeden z obecnych. – Ja na pewno wybiorę studia związane z grafiką komputerową, więc za bardzo nie interesuje mnie ta oferta, bo już wiem co będę robił – powiedział inny.

- Jesteśmy uczennicami Elektronika i pewnie będziemy, pracować w zawodzie, ale oczywiście każda z nas jeszcze szuka czegoś dla siebie. Ja bym chciała pracować jako policjantka, ale panie powiedziały, że musiałabym obciąć paznokcie. Jeszcze się zastanowię – powiedziały, Małogorzata, Justyna i Amanda.

- Uczy się u nas więcej uczniów szkół podstawowych niż średnich, ale jak widzimy, wszyscy mają duże braki językowe, więc pracujemy nad wszystkimi, aby ich znajomość języków obcych była na przyzwoitym poziomie – powiedziała właścicielka szkoły językowej W&W.

Młodzi mieli okazję wysłuchać doradców zawodowych, którzy wyjaśniali im, jak szukać odpowiednich kierunków kształcenia, tak aby po zakończeniu nauki, mogli pracować w zawodach które im najbardziej odpowiadają, ale też pozwolą na osiąganie przyzwoitych zarobków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group