Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7416
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tankowanie przy gimnazjum

Piątek, 10 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2007, 21:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Tankowanie przy gimnazjum
Fot. Agnieszka Gierus
Za miesiąc będzie otwarta stacja benzynowa Statoil przy ulicy Sudeckiej.

10 września: taki termin zakończenia robót widnieje na tablicy informacyjnej postawionej na placu, gdzie od wiosny trwają prace przy budowie kolejnej stacji benzynowej w mieście.

Jej lokalizacja wzbudzała wątpliwości wśród pobliskich mieszkańców, którzy nie chcieli takiego sąsiedztwa. Obawiano się złego wpływu placówki na środowisko naturalne, a nawet możliwości wybuchu umieszczonych w pobliżu zbiorników z gazem.

Wiele emocji budził także fakt, że naprzeciwko znajduje się Gimnazjum nr 2, i ruch samochodów, który na pewno się zwiększy, pogorszy stan bezpieczeństwa przed szkołą.

Mimo kilku oficjalnych protestów, stację zaczęto budować, bo taką decyzję podjęła poprzednia ekipa samorządowa.
Jak nam mówił wiosną zastępca prezydenta Jerzy Łużniak – który podzielał częściowo obawy mieszkańców wobec stacji – nowo wybrane władze nie mogły już tej decyzji cofnąć.
Na stacji będą nie tylko dystrybutory z paliwem, lecz także sklep całodobowy. Najpewniej wśród towarów pojawi się alkohol.
Obiekt wyrasta, choć w pobliżu już jest jedna stacja, na rogu Modrzejewskiej i Wojska Polskiego, a w ciągu ulicy Sudeckiej jest planowana budowa kolejnej stacji paliw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group