Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3112
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Tankowanie przed Nysą

Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM, ŁOSG
Przed świętami wielkanocnymi wzrósł znacznie ruch na niemiecko-polskich przejściach granicznych, szczególnie we Frankfurcie nad Odrą - donoszą niemieckie media. Jednym z powodów niemieckich "wycieczek" do Polski jest tańsze paliwo.

Telewizja RBB podała, że czas oczekiwania na wjazd do Polski dla samochodów ciężarowych wynosi ok. 3 godzin. W długich kolejkach stoją też samochody osobowe.

Wg Straży Granicznej samochodów rzeczywiście jest więcej, ale odprawy odbywają się na bieżąco. Poza tym, przed każdymi świętami czy też długimi weekendami sytuacja się powtarza.

Funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej dołożą wszelkich starań, by przekraczanie granicy odbywało się sprawnie i szybko. Do służby skierowano większą ilość kontrolerów, a tam gdzie jest to możliwe zostały otwarte dodatkowe pasy ruchu.

Jednocześnie przypominamy wszystkim podróżnym, że na odcinku ŁOSG można przekraczać granicę nie tylko w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, ale także w dpg w Zgorzelcu i Radomierzycach.

Może, więc warto przed podróżą dokładnie przemyśleć jej trasę, a nawet zmienić przyzwyczajenia. W kilometrach nie jest to duża różnica, a czas dojazdu i powrotu po świętach do domu będzie krótszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group