Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9055
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taniec zawładnie Jelenią Górą!

Poniedziałek, 20 września 2010, 8:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2010, 21:31
Autor: Arec
JELENIA GÓRA: Taniec zawładnie Jelenią Górą!
Fot. MT
Nadchodzący weekend będzie stał pod znakiem wielkiego święta dla wszystkich miłośników tańca w Jeleniej Górze. Najstarsza impreza taneczna w kraju przyciągnie do stolicy Karkonoszy najlepsze pary tańca latynoamerykańskiego.

Już po raz 11. Turniej Tańca Karkonosze Open odbywa się w wersji open rankingu światowego. Nadchodząca impreza będzie jednak wyjątkowa, bo jak mówi organizator Kazimierz Kurzak - W tym roku po raz pierwszy otrzymała rangę International w tańcach latynoamerykańskich.
To oznacza, że do Jeleniej Góry na pewno przyjadą renomowani zawodnicy walczący o punkty w rankingu IDSF.

Jak przewiduje Kazimierz Kurzak w konkursie rankingowym weźmie udział od 120 do 150 par z 15 krajów świata. Taka impreza musi mieć odpowiednią obsadę sędziowską, aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne. W skład komisji wejdzie 15 sędziów z 13 krajów świata.

Oprócz rywalizacji seniorów znajdzie się również miejsce na zmagania młodzieży. Juniorzy starsi i młodzież w wieku 16-18 lat weźmie udział w Grand Prix Polski Młodzieży.

Łącznie w Karkonosze Open będziemy mogli podziwiać umiejętności ponad 600 par tanecznych. Dla miłośników tańca będzie to prawdziwe święto. W sobotę i niedzielę w hali przy ul. Złotniczej zawody będą się odbywały od godzin rannych do samego wieczora. Oprócz rywalizacji turniejowej zobaczymy również pokaz tańca derwisza i innych form tanecznych.

Organizatorami imprezy są Szkoła Tańca Kurzak i Zamorski, International Dance Sport Federation, Polskie Towarzystwo Taneczne i Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Karkonosze”.

Patronem medialnym turnieju jest portal i tygodnik Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group