Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6987
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taniec orientalny i flamenco w JCK

Niedziela, 14 czerwca 2015, 11:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 7:59
Autor: Natalia
Jelenia Góra: Taniec orientalny i flamenco w JCK
Fot. Natalia
W Jeleniogórskim Centrum Kultury po raz ósmy odbył się Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco. Trwał dwa dni. Pierwszego dnia (12.06) miłośnicy tańca mogli brać udział w warsztatach, które prowadziła ceniona tancerka Franka Baddura. Przyjechała specjalnie z Drezna, aby najpierw poprowadzić warsztaty, a następnie , w sobotę (13.06), wystąpić w koncercie finałowym.

Franka Baddura to tancerka, aktorka i moderatorka. Była członkiem pierwszej międzynarodowej Bellydance CATT-Company, z którą wyruszyła na tournée po USA w 2013 roku. Reżyserowała wiele koncertów i projektów teatralnych w drezdeńskim Theater Wechselbad. Organizatorka Magischer Orient. W 2011 r. inscenizowała sztukę teatralną w Kalkucie.

Oprócz gwiazdy wieczoru, mogliśmy w sobotę zobaczyć występy zespołu Tierra Flamenca. Trenerka tej grupy Elżbieta Eisenblӓtter co roku jest organizatorem tej imprezy. Prowadzi też grupę taneczną, która działa od września ub. roku w JCK.

Wcześniejsze edycje festiwalu odbywały się w różnych miejscach. W JCK-u został on zorganizowany po raz drugi. Organizatorka dokłada wszelkich starań, aby każdego roku na festiwalu pojawiła się osoba ceniona w świecie tanecznym. Tegoroczny koncert finałowy zrobił wielkie wrażenie na widzach. Może niektórzy z nich zaczną tańczyć…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group