Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9446
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taniec łączył pokolenia

Czwartek, 31 maja 2018, 14:38
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 15:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Taniec łączył pokolenia
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (30.05) w Parku Norweskim w jeleniogórskich Cieplicach dzieci i seniorzy bawili się wspólnie poprzez tańce w kręgu, które poprowadziła Agata Szmigrodzka. Jednocześnie uczestnicy zapraszali na finałowe spotkanie, które zaplanowane jest na 16 czerwca.

Integracja dzieci i seniorów w pięknych okolicznościach przyrody Parku Norweskiego cieszyła się zainteresowaniem zarówno ze strony osób starszych, jak i młodych.

- To rewelacyjna idea, świetny pomysł. Tańce w kręgu w Polsce cały czas nie są zbyt dobrze znane, a zachód Europy szaleje na tym punkcie. To forma zapomniana dawno temu przez naszą kulturę europejską – powiedziała Agata Szmigrodzka. - To już nawet nie chodzi o zabawę, czy relaks, tylko o poczucie wspólnoty, poczucie bycia razem, złapanie się za ręce – podkreśliła instruktorka tańca.

Jednocześnie spotkanie promowało finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie”, realizowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uczestnicy po zakończeniu tańców w plenerze rozdawali przechodniom kwiatki z zaproszeniem na 16 czerwca (godz. 13:30) do Parku Zdrojowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1173
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group