Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2943
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczny październik w Śniadeckim

Czwartek, 14 października 2021, 15:22
Aktualizacja: 15:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Taneczny październik w Śniadeckim
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach projektu „Zadbajmy o nasze zdrowie w ZSOiT” i z inicjatywy uczennic klasy 2b i 1c, w placówce przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze odbywa się cotygodniowa akcja „Tańcz na zdrowie”. W każdą środę października podczas długiej przerwy w sali gimnastycznej młodzież tańczy „belgijkę”.

Aby po długim okresie nauki zdalnej, wrócić aktywnie do szkoły - z inicjatywy uczennic, pod opieką nauczycielki biologii - zapoczątkowano akcję, w ramach której na długiej przerwie młodzież będzie mogła się integrować, w każdą środę.

W każdą środę października na długiej przerwie będziemy tańczyć "belgijkę" - promujemy w ten sposób aktywność fizyczną i psychiczną - powiedziała Edyta Jaguś, nauczycielka biologii w ZSOiT.

Pomysł powstał podczas wycieczki szkolnej w Rudawy Janowickie.

Dwoma klasami wybraliśmy się na Szwajcarkę i przy ognisku stwierdziliśmy, że trzeba się poruszać - zatańczyliśmy "belgijkę" - powiedziała Oliwia Wójcik z klasy 2b. - "Belgijkę" zna większość osób, więc wybraliśmy ten taniec. Chcemy integrować naszą szkołę, warto się poznać po pandemii i dobrze się bawić. Jesteśmy z klasy sportowej, więc to dobry sposób na spędzenie długiej przerwy, zamiast np. wychodzić na papierosa - dodała Kalina Łukasiewicz z 2b. - Do tańca zapraszamy również chłopaków. "Belgijkę" można szybko załapać, więc integrujmy się - dodała Martyna Żukowska z 1c.

Po październikowych tańcach, w kolejnych miesiącach mają byc proponowane kolejne formy aktywności. Na listopad zapowiadana jest nauka prawidłowego oddychania.

Twoja reakcja na artykuł?

20
95%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group