Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6315
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczny koniec karnawału

Wtorek, 28 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:26
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Taneczny koniec karnawału
Fot. Goral, Jacek
130 par z Polski, Niemiec i Czech wzięło udział w Międzynarodowych Spotkaniach Tanecznych pod hasłem „Taniec nie zna granic”. Na parkiecie brylowali w różnych tańcach przy wolnych lub szybkich rytmach.

W sobotę tańczyli w rytmie walca, tanga, fokstrota oraz przy karnawałowej sambie i innych latynoskich rytmach. Najpierw na parkiecie pojawiły się dzieci, później – młodzież w dwóch kategoriach. W końcu tańczyli dorośli. Wszyscy pod czujnym okiem siedmiu jurorów.

– Dodatkową atrakcją wieczornej części turnieju okazał się występ grupy około 100 przedszkolaków – poinformował Kazimierz Kurzak, prezes UKTS „Karkonosze”.

Niedzielne przedpołudnie upłynęło w rytmach muzyki hiphopowej.
Na parkiecie wystartowało siedem Miniformacji, 57 solistów oraz 16 duetów. Prym wiedli wrocławianie: Agata Skowrońska, Agnieszka Szmit oraz Anna Froniewska. Najlepszą Formacją hip-hopowców do 11 lat okazała się COMA z Nowej Rudy. W kategorii 12-15 lat wygrał GEMAR z Wrocławia.

Kolejny blok turnieju wypełniła rywalizacja w grupach rekreacyjnych od 8 do 15 lat. Na parkiecie tańczyły też grupy początkujących par w wieku od 16 do 34 lat, które nie są jeszcze objęte rywalizacją sportową.

O tak gorący koniec karnawału postarał się Uczniowski Klub Tańca Sportowego „KARKONOSZE” wspólnie ze Szkołą Tańca „Kurzak i Zamorski”. Pomogło im finansowo Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group