Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5332
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Taneczna podróż w kręgu

Piątek, 18 maja 2018, 6:36
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 9:15
Autor: Paulina Dunajczan
Jelenia Góra: Taneczna podróż w kręgu
Fot. Larysa Grybowicz
To prawdziwa przygoda, podczas której uczestnicy realizują swoje pasje, spełniają marzenia artystyczne i poznają przyjaciół w różnym wieku. To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień, uczą współpracy i działania w grupie, a do tego wspaniale poprawiają pamięć.

- Zaprosiliśmy dzieci w wieku 6-13 oraz seniorów (50+) w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Wspólnie ożywiamy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznajemy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa. Tak o zajęciach mówi Agata Galas z cieplickiej Przystani Twórczej.

Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu odbywają się co tydzień w piątki o godz. 13.00. Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy).

Cykl zajęć tańców w kręgu zakończy się otwartą imprezą taneczną „Magiczna moc Sobótki” w Parku Norweskim, która odbędzie się 16 czerwca. Będą to tańce w wróżbami, czytaniem fragmentów poezji i warsztatami artystycznymi. Początek o godz. 14.00.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Spotkania realizowane przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” w Przystani Twórczej - Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod numerem telefonu 75 – 71 – 22 – 892.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group