Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6148
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tańcowała igła z nitką

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:58
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Tańcowała igła z nitką
Fot. Gabi
Czy oferta Osiedlowych Domów Kultury oscyluje wokół tańca, zajęć plastycznych i nauki gry na instrumentach? Nie wszędzie. Miejski Dom Kultury Muflon proponuje mieszkańcom Sobieszowa i wszystkim chętnym zajęcia krawieckie.

Odbywają się w środy po południu. Prowadzi je Agnieszka Chmielowska. Jest ona konstruktorem odzieżowym. Ukończyła szkołę odzieżową i wiele specjalistycznych kursów. Jest osobą ciepłą, sympatyczną i bardzo otwartą. Najbardziej lubi pracować na materiałach naturalnych. Zastanawia się nad wprowadzeniem do siatki zajęć pracy na filcu, z którego można zrobić bardzo dużo różnych ciekawych ozdób.

Obecnie w zajęciach w Muflonie uczestniczy kilka osób. Rozpiętość wiekowa jest duża od kilkunastu do kilkudziesięciu. Na zajęciach uczestniczki poza nauczeniem się skracania spodni itp. mają nauczyć się szyć nastoją miarę. Panie uczą się na własnych maszynach, nie jest to jednak wymóg. ODK dysponuje maszynami do szycia. Uczą się projektowania ubioru w oparciu o analizę sylwetki, konstruowania szablonów, krojenia oraz szycia ubioru. Poza tym prowadząca udziela praktycznych porad dotyczących rodzajów tkanin, wzorów. Pod koniec cyklu zajęć adeptki krawiectwa powinny potrafić uszyć na siebie spódnicę, bluzkę podstawową i sukienkę.

Zajęcia będą cykliczne i od przyszłego roku najprawdopodobniej, jeśli będą chętni, będzie więcej godzin. Agnieszka Chmielowska planuje także krótkie, kilkudniowe kursy. Planowane są także zajęcia i kursy wakacyjne. Odbywać się one będą w ODK Muflon. Na pewno będą to zajęcia twórcze i pomogą zdobyć nowe umiejętności między innymi z krawiectwa, tworzenia dodatków.

Organizatorzy otwarci są na propozycje. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie Muflonu w dziale: pracownia krawiecka. Polecamy te zajęcia, które niewątpliwie są przyjemne i pożyteczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group