Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8338
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Talerz miłosierdzia z gwiazdami w Jeleniej Górze

Sobota, 10 września 2016, 8:42
Aktualizacja: Niedziela, 11 września 2016, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Talerz miłosierdzia z gwiazdami w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (9.09) Jelenia Góra była dziewiątym przystankiem na trasie akcji pod nazwą „Talerz miłosierdzia z gwiazdami”. Organizator – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – kontynuuje w ten sposób kampanię społeczną „Pomagamy ze smakiem”, gdzie oprócz degustacji zupy z soczewicy była okazja wysłuchać koncertów Mafi Furach oraz Natalii Lubrano.

Towarzystwo co roku wydaje kalendarz z przepisami kulinarnymi gwiazd. W 2016 roku swoje ulubione zupy prezentują m.in.: Ewa Wachowicz, Natalia Kukulska, Renata Mauer-Różańska, bp Edward Janiak, Robert Makłowicz, Andrzej Wroński, Krzysztof Kiljański, czy Piotr Kucharski. Wrześniowy przepis przypadł Natalii Lubrano – i to artystka znana z takich programów jak The Voice of Poland gościła tym samym w Jeleniej Górze.

Podczas konferencji prasowej w Bursie Szkolnej przy ul. Kilińskiego, której to kucharz przygotował zupę z soczewicy przepisu Natalii Lubrano, prezydent stolicy Karkonoszy Marcin Zawiła dziękował działaczom i wolontariuszom Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. - Spotykamy się najczęściej w sytuacjach operacyjnie trudnych. Gdybym miał powiedzieć o rzeczywistej, praktycznej użyteczności towarzystw i NGO-sów, to na pewno bylibyście bardzo, bardzo w czołówce - mówił Marcin Zawiła. Z kolei zastępca prezydenta Jerzy Łużniak wspominał początki towarzystwa w Jeleniej Górze, które powstawało w parafii na Osiedlu Czarne.

Do Jeleniej Góry przybył też Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa św. Brata Alberta, który zaprezentował szczegóły dotyczące akcji pn. „Talerz miłosierdzia”. - Ważną rzeczą dla nas jest to, że Towarzystwo działa już 35 lat. Mamy 150 różnego rodzaju placówek, nie tylko pomagamy w daniu wyżywienia czy noclegu, ale też dajemy szansę ludziom na normalność - mówił Wojciech Bystry, zapowiadając jednocześnie przyszłoroczną akcję – w setną rocznicę śmierci św. Brata Alberta.

- Mamy 150 miejsc dla osób bezdomnych, jest ogrzewalnia, noclegownia, schronisko, dom św. Brata Alberta, ośrodek pomocy dla ofiar przemocy i matek z dziećmi, a także spółdzielnia socjalna – wymieniał Bogusław Gałka, prezes koła w Jeleniej Górze.

- Mam taką potrzebę, żeby pomagać ludziom – bardziej pod kątem edukacyjnym i cieszę się, że mogliśmy się tutaj spotkać – mówiła Natalia Lubrano. Po konferencji rozpoczęła się impreza na placu po byłej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Okrzei 10, gdzie obecnie znajduje się Dom Siedmiu Marzeń. Wśród gości pojawiła się również aktorka znana z serialu Rodzina Zastępcza – Monika Mrozowska, która zdradziła, że w kalendarzu na 2017 rok przypadnie jej zaszczyt zaprezentowania własnego przepisu. - Od kilku lat zawodowo zajmuję się głównie gotowaniem – przyznała Monika Mrozowska.

Na scenie wystąpił lokalny zespół Mafi Furach, a także Natalia Lubrano, której zupę w trakcie imprezy bardzo chętnie i ze smakiem degustowali mieszkańcy Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
983
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group