Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3115
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Talenty siódemki rozdane!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 maja 2012, 11:01
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2012, 14:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Ponad osiemdziesięciu uczniów otrzymało wczoraj (17 maja) nagrody im. Adama Mickiewicza „Talent 2011” w Szkole Podstawowej nr 7. – Realizujemy program polegający na pracy z uczniem zdolnym i dzisiejsza gala jest podsumowaniem całorocznej działalności, kiedy to dzieci brały udział w różnorodnych konkursach. Dzięki „Talentom” są podwójnie nagradzane za swój wysiłek, co mobilizuje je do startowania w większej ilości turniejów – mówiła Elżbieta Rybak, dyrektor SP nr 7.

- Od stycznia 2003 r. realizujemy program „Wspieranie zainteresowań i uzdolnień uczniów”. Wychowawcy i nauczyciele przyznają nagrody w dwóch kategoriach: za aktywny udział lub szczególne osiągnięcie w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, regionalnych, a nawet wojewódzkich. Cała inicjatywa jest wspólnym sukcesem zarówno dzieci, szkoły, jak i rodziców - powiedział Piotr Grosman.

Jedną z nagrodzonych małych artystek jest Alicja Kononow, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki pod kierunkiem Jacka Marcinów, która podczas uroczystości wykonała na skrzypcach utwór Antonia Vivaldiego „Polowanie” (La Caccia).
- Na skrzypcach gram już trzy lata i zajęłam trzecie miejsce w konkursie miniatur muzycznych w Lubaniu. Gra na tym instrumencie sprawia mi dużą przyjemność. W piątej klasie rozpocznę jeszcze naukę na pianinie - powiedziała Alicja Kononow, uczennica IV klasy SP nr 7.

Na szkolnej scenie wystąpili również: dziecięca grupa wokalno-muzyczna, której opiekunką jest Dorota Chocianowicz oraz drugoklasistka Julia Nawrocka, laureatka pierwszego miejsca Festiwalu Piosenki Turystycznej w „Byle do wiosny” w Mysłakowicach, która zaśpiewała piosenkę „Chodzą ulicami ludzie” z repertuaru Elżbiety Adamiak.

Rozdanie mickiewiczowskich nagród uświetniły prezentacje recytatorskie przygotowane pod kierunkiem Ewy Majdy. Dwaj występujący recytatorzy – Wiktor Siwek i Oskar Walaszek – są tegorocznymi laureatami pierwszego miejsca w konkursie recytatorskim w Janowicach Wielkich. Uczniowie zaprezentowali widowisko „Rządy Króla Maciusia Pierwszego” przygotowywane z okazji Roku Janusza Korczaka na podstawie fragmentów powieści „Król Maciuś I”. Inscenizacja będzie wkrótce pokazana podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów 2012 w Muzeum Karkonoskim.

Z kole piątoklasiści, laureaci ubiegłorocznej Złotej Maski na piątej edycji Młodzieżowego Festiwalu Teatrów Chrześcijańskich w Polkowicach za sztukę „Fejsbóg”, wystąpili tym razem w spektaklu Krystyny Chołoniewskiej „Nie musisz mnie kochać”, wyróżnionym w XVIII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.

Wiersze szczególnie uzdolnionej literacko Weroniki Wysockiej, laureatki zeszłorocznego wojewódzkiego konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska”, czytał Kawaler Orderu Uśmiechu - Ryszard Kiełek. Jako absolwent „siódemki” wręczył swej byłej szkole Honorowy Dyplom Uznania za aktywne wzorowe prowadzanie kampanii „Cała Polska Czyta dzieciom” nadany przez organizatorów kampanii - Warszawską Fundacja ABC XXI.

Kapituła pod przewodnictwem Piotra Grosmana, pomysłodawcy przedsięwzięcia, nagrodziła więc młodych matematyków, poetów, pisarzy, dziennikarzy, śpiewaków, muzyków, przyrodników, aktorów, sportowców, recytatorów i artystów plastyków, którzy w ubiegłym roku zapisali na swoim koncie wiele sukcesów.
Nagrody w imieniu kapituły wręczali także: Marta Łącka - aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, m.in. odtwórczyni roli dobosza w musicalu „Przygody rozbójnika Rumcajsa”, historyk sztuki Aneta Sikora-Firszt, Jadwiga Gondek z Ligi Ochrony Przyrody, muzyk i raper Łukasz „Bęsiu” Bęś oraz sędzia pierwszej klasy i trener pierwszej klasy w zapasach Czesław Czerniec, który wręczył pani dyrektor książkę „Sportowcy Ziemi Jeleniogórskiej 1945-2010”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 18-05-2012 13:16
.. "bo Bóg,kiedy karę na naród przepuszcza,// Odbiera naprzód rozum od obywateli" ~BRAVO ! .. talet jest ziarenkiem,który już kwitnie .. w serduszkach Dzieci !
~rodzic.123 18-05-2012 17:33
Popieram post 17.04 i dodam że Pani Dyrektor tej szkoły to też wielkie nie porozumienie
~też rodzic 18-05-2012 18:19
Te, rodzic (jeden i drugi życzliwy). Oceniacie ludzi i dzieci na podstawie czego? Wiadomo, że w innych szkołach są super talenty. Więc dzieci i nauczycieli z siódemki należy wyciąć. Pewnie Wasze dzieci, jeśli je macie, są bardzo utalentowane i chodzą do dwójki. Tam to dopiero nauczyciele są zaangażowani. Aż huczy całe miasto. A tu proszę, coś pozytywnego w siódemce, więc trzeba dowalić. Tradycja.
~Rodzic 18-05-2012 18:40
Mamy dla was kamienie, tak? Proszę pamiętać, że każdy (!!!) kij ma dwa końce. Już od lat w SP2 wyciera się buzię (żeby nie powiedzieć inaczej) siódemką, a uczący tam ludzie straszą: "Jak nie będziesz się uczył(-a), pójdziesz do siódemki". Potem to dzieci powtarzają. Panie Piotrze, proszę to zlekceważyć i nadal robić swoje nawet z dziećmi z siódemki. Wiadmo, że ten z ogonem Pana nie lubi (tak delikatnie mówiąc), a on musi posłużyć się człowiekiem, ludźmi. Proszę mieć to na uwadze i wybaczyć oraz modlić się za swoich wrogów. Zresztą Prawdziwa Cnota Krytyki Się Nie Boi!
~niedowiary 18-05-2012 20:02
Po co to sobie robicie!???homo shapiens
~do Rodzic 18-05-2012 20:02
co za bzdury!!! ciekawe skąd rodzic z siódemki wie co mówią na lekcjach n-le z dwójki? dajcie spokój jednym i drugim, a o tym do której szkoły pójdą dzieci, powinni decydować rodzice a nie politycy
~ 18-05-2012 21:19
DOLNOŚLĄZAK. "7" do likwidacji po wielkim wkładzie finansowym w ten obiekt. Z optymizmem patrzę w przyszłość, wszak w miejsce likwidowanej "7" powstanie klerykalna szkółka pod patronatem Erazma&Pankracego. Nad pomyślnością realizacji przedsięwzięcia czuwa magistracki oświatowy Paweł-pedagog, specjalista od MZK, kompromitacja SLD
~ 18-05-2012 21:29
Cd. z 21:19. Panie oświatowy, kompromitacjo SLD, jeleniogórzanie pytają czy aula w Żeromie na 100-lecie harcerstwa została wynajęta przez Erazma&Pankracego odpłatnie. Z publikacji w necie wynika,że to była imprezka zorganizowana przez wielebnych i dla wielebnych z udziałem młodych mundurowych jeleniogórzan. DOLNOŚLĄZAK
~s. 18-05-2012 21:58
Jechało kiedyś w przedziale pociągu trzech mężczyzn, dwie kobiety i nauczuciel....
~ 18-05-2012 22:24
ludzie! Co wy macie do tego Grosmana????? Konkurencji się boicie? Czyjś sukces Was boli? Ludzie są chorzy...na ciele i na umysle.....
Piipi Jelonkowa 18-05-2012 23:10
~Wstydzcie się ! .. swoich komentarzy !.. dzisiaj sługa Boży Błogosławiony Jan Paweł II .. "ma" urodziny ! ...a 20 maja kard.F.Machalski skonczy 85 lat ! .. pomyślcie o swoich dzieciach,które mogą za te inf. otrzymac lepsze oceny np.z Religii ! ~Cóż ! .. *nie miał racji właściciel Planety B 612,który powiedział: - "Przecież wszyscy dorośli byli kiedyś dziecmi(Ale niewielu z nich pamięta o tym " .. pamiętają,PAMIĘTAJĄ i nadal są niegrzecznymi dziecmi ! ~WIADOMO ..dorośli !
~ 19-05-2012 6:49
tak, tak.... to wszystko przez tego faceta ze zdjęcia 37, bo coś robi.... i to nie koniecznie ZŁEGO!!!!
~ 19-05-2012 21:22
Ad.~Piipi. Wprawdzie myśl pokrętna, jednak tekst rzeczowy. Czy do prostaczków dotrze? Wątpię.
Piipi Jelonkowa 19-05-2012 22:06
..do - [~Autora postu z godz. 21:22] .. na pewno ! Jestem dobrej myśli ! .. na jutro zapowiedzieli silniejsze wiatry,a to .. pomoże: - "Nie wierz swym oczom SZEPNĄŁ wiatr,/ Jezeli kochasz,sercem patrz" ~Wiesz ? .. dzieci potrafią odczytac szept nawet myszki, a dorośli ... używają MYSZKIi do zacierania w swoich pamiętnikach .. podejrzanych dni !
~cichosza 20-05-2012 7:50
Pan Piotr jest cudownym, ciepłym człowiekiem - prawdziwym nauczycielem z powołania, których mamy dziś jak na lekarstwo. W każdej szkole powinien być przynajmniej jeden jemu podobny, niestety takich brak i dlatego też rodzice dzieci uczących się w innych szkołach plują jadem. wstyd.
~ 21-05-2012 12:30
Wielkie GRATULACJE!!!
~JPX 24-05-2012 10:05
Jeśli Bóg jest za Panem, Panie Piotrze, to któż przeciwko Panu? On za Pana sam będzie walczył. Nie przejmować się głupotami, chamstwem, brakiem etyki zawodowej, mo...lności i zawistnymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group