Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4806
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Taktyka przed grozą w wodzie

Wtorek, 10 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2007, 10:33
Autor: Angela
Dolny Śląsk: Taktyka przed grozą w wodzie
Fot. NIKI
Strażacy uczą strażaków nurkowania i innych technik ratunkowych.

Członkowie grupy wodno-nurkowej z Jeleniej Góry prowadzili szkolenie kamiennogórskich strażaków. Trzydniowe zajęcia obejmowały taktykę działań ratowniczych w razie zagrożenia w wodzie.

Umiejętności mogą się przydać. W czerwcu w zbiorniku Bukowka utonął mężczyzna. Kiedy się ociepli, ludzie ruszą na dzikie kąpieliska i pomoc strażaków może okazać się niezbędna. Byle by nie przyszła za późno.

– Na naszym terenie mamy kilka akwenów, na których często dochodzi do utonięć czy wypadków – potwierdza Robert Słowik, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze.

Dlatego kamiennogórscy pożarnicy muszą podejmować działania na wodzie. Nie mają natomiast profesjonalnego sprzętu, który umożliwiłby im szkolenie w zakresie ratownictwa wodnego.
Grupa wodno-nurkowa z Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze ma natomiast zarówno sprzęt, jak i doświadczenie. – Korzystamy z ich pomocy, a oni dzięki temu zapoznają się z naszym terenem, na którym niejednokrotnie również muszą działać – dodaje R. Słowik.

Szkolenie i ćwiczenia odbywały się przez dwa dni na rzece Bóbr i zalewie na terenie miasta a trzeciego dnia – na zbiorniku wodnym Bukówka.
– Ćwiczyliśmy wspólne działania poszukiwawcze pod wodą w rejonie budowli hydrotechnicznych oraz działania ratownicze na dużym akwenie miedzy innymi podczas wypadków środków pływających np. łodzi żaglowych oraz podczas powodzi – mówi starszy aspirant, Piotr Wincenty dowódca grupy wodno- nurkowej w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group