Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4849
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Taksówkarz zagroził zdrowiu i życiu pasażerki

Czwartek, 8 listopada 2007, 7:45
Aktualizacja: 12:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Taksówkarz zagroził zdrowiu i życiu pasażerki
Fot. Archiwum
Dwa miesiące więzienia to wyrok dla właściciela taksówki z Jeleniej Góry, który przez sto metrów przewiózł na masce mieszkankę Karpacza. Skazany twierdzi, że nie był złośliwy, tylko chciał skłonić kobietę do zejścia z jego samochodu.

Pisze o tym czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska. Do nietypowego zdarzenia doszło podczas jednego z kursów, kiedy pewien mężczyzna zamówił taksówkę do Karpacza, tam pokłócił się ze swoją partnerką. Zdenerwowana kobieta, kiedy towarzysz jej życia wrócił do pojazdu, nie pozwoliła mu odjechać rzucając się na maskę.

Nie pomagały ani prośby, ani groźby. Kobieta nie chciała zejść z pojazdu. Wtedy taksówkarz wolniutko ruszył z nietypową pasażerką na masce. Przejechał z nią około 100 metrów. Wtedy desperatka zeszła.

Później złożyła doniesienie do prokuratury, że jej życie zostało narażone na szwank. Sprawa trafiła do sądu, który wobec taksówkarza – cieszącego się dobrą opinią przyzwoitego człowieka – nie był pobłażliwy. Dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata: oto wyrok, jaki zapadł wskutek opisanego zdarzenia. Sąd uznał, że kobieta była w poważnym niebezpieczeństwie, bo mogła zsunąć się z maski taksówki i wpaść pod inne auto.

Taksówkarz będzie się odwoływał. Jeśli nie wskóra uniewinnienia, może mieć kłopot z pozostaniem w zawodzie. Od taksówkarzy wymaga się bowiem cyklicznego okazywania świadectwa o niekaralności.

Kulisami całego zajścia były sprawy finansowe. Para pokłóciła się o pieniądze. Kobieta była przekonana, że jej partner zabrał sporą sumkę i dlatego w tak desperacki sposób chciała uniemożliwić mu odjazd. Potem okazało się, że pieniędzy nikt nie ruszył: były ukryte w woreczku, w zamrażarce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group