Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7331
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taksówkarz zagroził zdrowiu i życiu pasażerki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 listopada 2007, 7:45
Aktualizacja: 12:09
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dwa miesiące więzienia to wyrok dla właściciela taksówki z Jeleniej Góry, który przez sto metrów przewiózł na masce mieszkankę Karpacza. Skazany twierdzi, że nie był złośliwy, tylko chciał skłonić kobietę do zejścia z jego samochodu.

Pisze o tym czwartkowa Polska Gazeta Wrocławska. Do nietypowego zdarzenia doszło podczas jednego z kursów, kiedy pewien mężczyzna zamówił taksówkę do Karpacza, tam pokłócił się ze swoją partnerką. Zdenerwowana kobieta, kiedy towarzysz jej życia wrócił do pojazdu, nie pozwoliła mu odjechać rzucając się na maskę.

Nie pomagały ani prośby, ani groźby. Kobieta nie chciała zejść z pojazdu. Wtedy taksówkarz wolniutko ruszył z nietypową pasażerką na masce. Przejechał z nią około 100 metrów. Wtedy desperatka zeszła.

Później złożyła doniesienie do prokuratury, że jej życie zostało narażone na szwank. Sprawa trafiła do sądu, który wobec taksówkarza – cieszącego się dobrą opinią przyzwoitego człowieka – nie był pobłażliwy. Dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata: oto wyrok, jaki zapadł wskutek opisanego zdarzenia. Sąd uznał, że kobieta była w poważnym niebezpieczeństwie, bo mogła zsunąć się z maski taksówki i wpaść pod inne auto.

Taksówkarz będzie się odwoływał. Jeśli nie wskóra uniewinnienia, może mieć kłopot z pozostaniem w zawodzie. Od taksówkarzy wymaga się bowiem cyklicznego okazywania świadectwa o niekaralności.

Kulisami całego zajścia były sprawy finansowe. Para pokłóciła się o pieniądze. Kobieta była przekonana, że jej partner zabrał sporą sumkę i dlatego w tak desperacki sposób chciała uniemożliwić mu odjazd. Potem okazało się, że pieniędzy nikt nie ruszył: były ukryte w woreczku, w zamrażarce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gość 8-11-2007 8:36
i jak tu można mieć zaufanie do niezawisłego Sądu.Napewno była to sędzina.A tak wogóle to Sądy są na bakier z prawem.Świadczą o tym kontrowersyjne wyroki.Każdy sędzia na swój strój,a niby kodeks jest jeden.Uważam,że to kobieta wisząca na masce była zagrożeniem.Powinna zostać ukarana.kierowca nie posadził ją na masce.
Agajg 8-11-2007 8:58
Wg mnie taksówkarz w tym wszystkim popełnił jeden błąd: to on jako pierwszy powinien wezwać policję, gdy to babsko wlazło mu na maskę ,bo to ona pierwsza popełniła czyn niezgodny z prawem .A swoja drogą wyrachowanie ludzkie nie ma granic...
rymcycymcy 8-11-2007 9:07
Ale jazda :) Kiedyś widziałem jak gość przewiózł tak parkingowego. Nie wiem o co poszło, ale parkingowy rzucił się na maskę i złapał wycieraczek. Było trochę szybciej, więc gdy zahamował, to parkingowy wyjął mu te wycieraczki razem z korzeniami :)
~krzys 8-11-2007 15:53
ten taksówkarz był i tak bardzo mily!powinien (tę panią) zwalic z maski samochodu [....]!a teraz by nie mial tyle problemow!! [...]
zloty666 8-11-2007 17:43
Ciekawy sposób na rozwiązywanie problemów rodzinnych. Taksówkarz przesadził, mógł to załatwić w bardziej pokojowy sposób. A swoją drogą ciekawy sposób na przechowywanie pieniędzy.
~lech do zloty666 9-11-2007 7:25
załatw coś z kobietą w sposób pokojowy, a będziesz moim idolem!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group