Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2206
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Taki będzie dworzec

Czwartek, 30 grudnia 2021, 8:07
Autor: WAC
Kowary: Taki będzie dworzec
Fot. UM Kowary/wizualizacja
Za sprawą wizualizacji udostępnionej przez samorząd Kowar możemy zobaczyć jak będzie wyglądał po modernizacji budynek byłego dworca kolejowego w tym mieście. Przetarg na projekt i wykonawstwo zostanie ogłoszony w pierwszych dniach 2022 roku.

Na przebudowę obiektu i przystosowanie go do częściowo nowych funkcji gmina Kowary dostała wsparcie z rządowego programu „Polski Ład” w wysokości 4,5 miliona złotych. Samorząd miasta będący właścicielem byłego dworca planuje, że zostanie on przystosowany na działalność kulturalno-turystyczno-usługową.

W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innymi: biblioteka, Informacja Turystyczna, Karkonoskie Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsce prowadzenia ekspozycji i sklepu z produktami lokalnymi, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne.

Przy budynku po ewentualnym powrocie pociągów do Kowar staną automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie znajdzie się kawiarenka, z której również będą mogli korzystać podróżni.

Twoja reakcja na artykuł?

95
70%
Cieszy
23
17%
Hahaha
2
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
2%
Złości
12
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group