Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2468
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Taką wycieczkę mogli przypłacić życiem

Środa, 21 lutego 2018, 6:41
Autor: Paweł Guszała
W ostatnią sobotę turyści z Wałbrzycha wybrali się w Karkonosze z psem. I wbrew pozorom, w tej historii nie chodzi o czworonoga, który na marginesie poruszał się po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego bez smyczy, ale o to co zrobili piechurzy…

Opuścili szlak i w bardzo niebezpiecznym o tej porze roku miejscu zaczęli wspinać się pod górę. „Wycieczkę” utrwalili na zdjęciach, którymi później pochwalili się na swoim profilu na Facebooku podpisując je „Czerwonym na śnieżke hardkor :-) :-) :-)”. Zdjęcia zobaczyli nie tylko ich znajomi, ale i pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Ci drudzy postanowili umieścić wpis lekkomyślnych turystów na swoim profilu jako przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

- 19 lutego na naszym profilu pokazaliśmy, odkrywając wpis jednego młodzieńca, który przebył z psem trasę czerwonym szlakiem od Schroniska nad Łomniczką, przez Kocioł Łomniczki, na Równie pod Śnieżką. To pokazuje z jakim problemem mamy do czynienia. Jest to wielka nieodpowiedzialność, bo przy obecnym zagrożeniu w każdej chwili mogła tam zejść lawina i spowodować tragedię – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego

Na tym ta sprawa najprawdopodobniej się nie zakończy. Z tego co się dowiedzieliśmy, Karkonoski Park Narodowy zamierza nałożyć na krnąbrnych turystów mandaty karne. Konsekwencje finansowe mogą sięgnąć nawet 1500 zł.

- Apelujemy o rozsądek. Apelujemy o to, aby turyści korzystali z uroków gór w sposób odpowiedzialny. Proszę poruszać się po wyznaczonych trasach turystycznych, bo wtedy jest się bezpiecznym i w ten sposób okazujemy szacunek przyrodzie, którą tak się fascynujemy – kończy A. Raj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group