Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6583
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tak wygląda Dolnośląski Delfinek

Czwartek, 21 czerwca 2018, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2018, 7:04
Autor: Paweł Guszała
Region: Tak wygląda Dolnośląski Delfinek
Fot. Paweł Guszała
W Chocianowie oficjalnie otwarta została kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Podobny obiekt ma powstać w Jeleniej Górze, dlatego udaliśmy się na uroczystość, aby podejrzeć jak wygląda taki obiekt.

W Chocianowie „Delfinek” powstał przy Szkole Podstawowej. Tak jak inne kryte pływalnie, budowane w ramach tego programu, ma nieckę basenową o wymiarach 16,5 m na 8,5 m, o głębokości od 90 cm do 1,35 cm i 4 tory pływackie o szerokości 2 m każdy. Jednocześnie w basenie przebywać może do 30 osób. Dodatkowo pływalnia posiada dwie sauny, jacuzzi, szatnie oraz zaplecze sanitarne.

- To świetny program. Ma wiele zalet. W naszym regionie nadal jest zbyt dużo utonięć. Jeżeli dzieci od najmłodszych lat będą uczyły się pływać, to tego typu tragicznych zdarzeń będzie coraz mniej. A może kiedyś wyrośnie nam olimpijczyk – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Na budowę tego obiektu wydano 6,7 mln zł: 1,25 mln zł przekazał samorząd województwa, 1,3 mln zł Ministerstwo Sportu i Turystyki, a 4,5 mln zł gmina Chocianów.

W sumie na Dolnym Śląsku ma powstać 9 takich obiektów: oprócz tego w Chocianowie, jeszcze w: Górze, Żmigrodzie, Twardogórze, Kątach Wrocławskich, Strzegomiu, Szczawnie Zdroju, Głuszycy i w Jeleniej Górze.

U nas trwa budowanie zaplecza finansowego dla tej inwestycji. Prezydent Marcin Zawiła zobowiązał się, że na najbliższej sesji (26.06.) przedłoży radnym propozycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group