Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13543
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tak świętowali w Janowicach Wielkich

Środa, 26 czerwca 2013, 7:34
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Region: Tak świętowali w Janowicach Wielkich
Fot. Organizator
Na terenie Pałacyku Trzcińsko odbyły się III Janowianki – Święto Gminy Janowice Wielkie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli w wyborze miss gminy, grach, zabawach, eko–konkursach, konkurencjach sportowych oraz koncertach i pokazach.

Jak poinformował Mateusz Caban z Urzędu Gminy Janowice Wielkie, impreza rozpoczęła się II Biegiem Janowickim, który na stałe wszedł do kalendarza imprez sportowych w regionie. Prawie 10-kilometrowa trasa, przepiękne tereny Rudawskiego Parku Krajobrazowego oraz dobra organizacja sprawiły, że bieg cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku również odbył się I Bieg Dla Dzieci, zorganizowany w przypałacowym parku.

Kolejne punkty programu również przyciągnęły sporo chętnych. Uczestnicy imprezy rozmawiali z pracownikami Simeko na temat nowych zasad wywożenia odpadów, wzięli też udział w eko-konkursach. Odbyły się
występy zespołów ludowych oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich, po którym chętni mogli obejrzeć sprzęt używany podczas akcji gaśniczej oraz spróbować swoich sił w cięciu pojazdu, czy też wybijaniu szyb. Oczywiście wszystko pod okiem doświadczonych strażaków. Odbyły się również turnieje badmintona oraz piłki siatkowej.

Zdecydowanym hitem dnia okazały się pierwsze wybory Miss Ziemi Janowickiej, wzbudzające bardzo duże zainteresowanie oraz wielkie emocje publiczności, która do ostatnich chwil trzymała kciuki za swoje faworytki. Tytuł Miss Ziemi Janowickiej oraz Miss Publiczności zdobyła Paulina Markowiak, tytuł I wicemiss otrzymała Karolina Czerniawska, a tytuł II wicemiss Joanna Pyka. Na zakończenie konkursu odbył się uroczysty taniec miss z Wójtem Gminy. Impreza tradycyjnie zakończyła się wspólną zabawą taneczną która trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorem imprezy byli: Gmina Janowice Wielkie, Sołectwo Wsi Janowice Wielkie, Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Partnerem Wydarzenia był Tauron Dystrybucja. Sponsorzy - Złoty Potok Resort w Świeradowie Zdroju, Restauracja Przycup w Dolinie w Radomierzu, Fundacja Polska Miedź.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
529
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group