Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8275
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Tak Sobieszów witał wakacje

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: AP/Angela
Sobieszów: Tak Sobieszów witał wakacje
Fot. AP
Z nagrodami dla wzorowych uczniów i 100% frekwencję rozpoczęli w piątek (27.06) wakacje uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Dwa dni wcześniej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów szkoły w roku szkolnym 2013/14. Tradycyjnie wręczono na nim nagrody i dyplomy zdobyte w konkursach szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

Dyplomem prezydenta Miasta Marcina Zawiły - za wybitne osiągnięcia w nauce oraz zdobycie wiele nagród na ogólnopolskich i dolnośląskich konkursach - wyróżniono: Olafa Olszewskiego, Macieja Dutkowskiego, Oskara Czaję, Jędrzeja Kałasa, Jakuba Tomalaka, Adama Staworzyńskiego. Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzono: Oskara Wysockiego, Michał Bareczko, Klaudię Kozłowską, Natalię Wysocką, Darię Deję, Weronikę Soprych i Paulinę Włodarczyk. Przyznano też nagrody Rady Rodziców – „Bronek 2014” dla uczniów, którzy uzyskali największą średnią w szkole. W tym roku nagrodzono aż 18 osób, a największą średnią uzyskał Olaf Olszewski z wynikiem 5,82.

W plebiscycie na najlepszego sportowca 2014 nagrodzono: Barbarę Krawczyk, Antoniego Bryszewskiego, Jakuba Rębka, Weronikę Soprych. Wręczono też dyplomy dla rodziców za pracę na rzecz szkoły, zaangażowanie i serce.

Podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów szkoły w roku szkolnym 2013/14, tradycyjnie wręczono nagrody i dyplomy zdobyte w konkursach szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Nie zabrakło nagrodzonych w konkursach: matematycznych, plastycznych, poetyckich, ortograficznych, literackich oraz najlepszych sportowców, szachistów czy wędkarzy.

- Jesteśmy dumni z tegorocznych osiągnięć w nauce i sporcie naszych uczniów. Zanotowaliśmy w tym roku największy postęp i poprawiliśmy swój ubiegłoroczny wynik, aż o 3,8 pkt, co dało nam czwarte miejsce w mieście z wynikiem (26,7 ) - mówił Zbigniew Stępień, dyrektor szkoły. Na zakończenie w imieniu dyrekcji i grana pedagogicznego życzył on wszystkim wesołych, udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas VI, którzy z dużym poczuciem humoru przedstawiali swoich nauczycieli. W uroczystym apelu udział wzięli m.in. radni Miasta: Janusz Wojtas i Józef Gajewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group