Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 9330
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tak pod Śnieżką fetowano urodziny Ducha Gór

Niedziela, 21 lipca 2013, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2013, 7:27
Autor: Manu
Region: Tak pod Śnieżką fetowano urodziny Ducha Gór
Fot. EM
Wczoraj (20. lipca) w parku przy Karkonoskich Tajemnicach w Karpaczu tutejsi mieszkańcy oraz turyści uczestniczyli w obchodach urodzin Ducha Gór, bohatera wielu baśni, legend i przekazów. Organizatorzy imprezy to: Karkonoskie Tajemnice wraz z Lokalną Grupą Partnerstwa Ducha Gór i Urząd Miejski w Karpaczu.

Fetowanie zapoczątkowała parada ruszająca spod Lipy Sądowej do Karkonoskich Tajemnic przy ul. Mickiewicza. W widowiskowej ceremonii wzięli udział m.in.: twórcy z grupy artystycznej „Pławna 9” w Pławnej koło Lwówka Śl. na czele z Dariuszem Milińskim, artyści z Cyrklandu w Miłkowie, Huta Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach, klaun Rufi Rafi, Kowalowe Skały, Liściaki Kowarskie, Piernikarnia „Słodka Chatka”, Walończycy, Western City i Zielone Laboratorium. Imprezę otworzył zastępca burmistrza Karpacza - Ryszard Rzepczyński. Potem miało miejsce uroczyste wręczenie urodzinowych prezentów, które trafią na licytację charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W muszli koncertowej gościnnie wystąpiła grupa młodych wokalnych talentów z zespołu New Voice z Poznania. W przerwach między artystycznymi występami dzieci mogły posłuchać karkonoskich legend, które czytał Michał Wnuk, absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu, współpracujący z jeleniogórskim Teatrem im. Norwida.

Z kolei aktorzy Teatru Klinika Lalek - Stacji Wolimierz w Leśnej wystawili spektakl „Księga gór” w adaptacji i reżyserii Wiktora Wiktorczyka, na podstawie scenariusza, z pieśniami i muzyką Andrzeja Szymalskiego, w scenografii Zbigniewa Roszkowskiego. W widowisku z udziałem dużych figur, lalek i masek, pojawiały się ciekawe postacie, m.in.: Rzepiór, Księżniczka Emma, zaklęta potem w kosmiczną Żabę oraz trzej wieszczowie narodów: Fryderyk Chopin, Johann Wolfgang von Goethe i Jaroslav Hašek, którzy zakochani nieszczęśliwie w pięknej Lorelaj, syrenie znad Renu, tworzą dzieła swojego życia: „Doktora Faustusa”, „Dzielnego Wojaka Szwejka” oraz „Polskiego rozbójnika Ondraszka”.

Wśród wielu innych kolejnych atrakcji dnia można było posłuchać „na żywo” Famy, Beezee, Jazz Riders, Magdaleny Góreckiej i Scoffers oraz obejrzeć dwa przedstawienia: „Pinokio” grupy cyrkowej Cyrkoland i „Narodziny Ducha Gór” grupy artystycznej „Pławna 9” w reż. Dariusza Milińskiego. W czasie imprezy można było nabyć wyroby miejscowych producentów, a także wziąć udział w warsztatach artystycznych czy w pokazie rzeźbiarskim Grzegorza Pawłowskiego i Macieja Wokana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Ciekawie w Muzeum Karkonoskim
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group