Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7761
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak parkują egoiści

Wtorek, 13 listopada 2018, 6:31
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2018, 14:35
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Tak parkują egoiści
Fot. Użyczone / Czytelnicy
W ostatnich dniach nasi Czytelnicy przesłali nam zdjęcia kierowców, którzy nie zważając na organizację na jeleniogórskich parkingach, wyrysowaną poziomo i oznakowaną pionowo, pozostawili swoje auta według własnego uznania i własnej wygody. – Nie toleruję parkowania, gdzie się chce – napisała jedna z naszych Czytelniczek.

Pierwszy przypadek dotyczy parkingu przy dyskoncie spożywczym Biedronka przy ul. Wolności. Drugi - parkingu na ul. Wolności pomiędzy blokami.

- Pani z jednej z firm przy ul. Wolności myśli, że wszystko jej wolno i ciągle staje na nieoznakowanym miejscu, utrudniając i często blokując wjazd-wyjazd innym osobom mieszkającym w budynku. Jako jedyna nie stosuje się do zasad tu panujących – napisał inny z naszych Czytelników.

Tymczasem warto pamiętać, że na parkingach również można otrzymać karę za złe parkowanie.

- Za parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych przewidziany jest mandat w wysokości 500 zł, do tego kierowca otrzymuje 10 punktów karnych – przypominał Henryk Mieszała, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Ponadto, kiedy jest to zgłoszone zawiadomienie, właściwa komenda policji prowadzi postępowanie wyjaśniające – dodał.

A kto zablokuje wjazd lub wyjazd (np. z bramy, garażu), utrudni dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego auta albo utrudni mu wyjazd może otrzymać 100 zł mandatu i 1 punkt karny.

Twoja reakcja na artykuł?

20
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
10
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
17%
Złości
18
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group