Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7343
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tak brzmi uliczne PomaGranie

Sobota, 30 kwietnia 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Org
Jelenia Góra: Tak brzmi uliczne PomaGranie
Fot. Organizator
Niedzielne popołudnia zwykło się spędzać w gronie najbliższych, na rodzinnym obiedzie, przy żartach Karola Strassburgera. Taki zwyczaj i trudno z tym polemizować. Jest jednak jedna niedziela w tym roku i będzie ona 8 maja, kiedy warto zamiast na zakupy, iść na jeleniogórski Rynek. Dlaczego? Żeby powiedzieć sobie „PomaGramy”. Początek o godz. 11.00.

To muzyczno-kulturalne wydarzenie promujące lokalnych artystów i muzyków. Zorganizowali je członkowie Stowarzyszenia do Działań Artystycznych i Kulturalnych "Zespół Harygma". Wielkie Uliczne Granie PomaGramy to jednak przede wszystkim idea niesienia pomocy. To połączenie pasji do muzyki z chęcią do pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. W tym roku chodzi o leczenie i rehabilitacje Maksymiliana Piwowarskiego.

Maks ma dopiero pięć lat, a już przeżył jeden z najcięższych pojedynków jakie mogą przytrafić się człowiekowi. Wygrał walkę z nowotworem. Rak tkanek miękkich. I choć diagnoza była tragiczna, to Maks poradził sobie z nią bardzo dzielnie. Niestety, walka okupiona była dużą stratą. Lekarze musieli amputować Maksowi prawą nogę nad kolanem. Nowotwór jest dzisiaj złym wspomnieniem, jednak Maks musi walczyć dalej. Potrzebuje rehabilitacji i dalszego leczenia aby znów móc chodzić.

Koszty są ogromne. Sześćset złotych miesięcznie zabiera sama rehabilitacja, dwa tysiące to lekarstwa i dojazdy. Proteza natomiast to koszt trzydziestu tysięcy rocznie. I właśnie na to przeznaczone będą środki zebrane podczas wydarzenia.

A jak to będzie wyglądać? Wielkie Uliczne Granie PomaGramy to największa tego typu akcja w Polsce. Ponad stu muzyków będzie rozlokowanych na całym jeleniogórskim rynku i będzie grało zupełnie niezależnie od siebie wszystko co im w duszach gra. Będą to profesjonaliści i amatorzy, akustycy i ci z instrumentami elektrycznymi, rockmani i dj'eje, raperzy i muzycy poważni. Cały rynek będzie skąpany w dźwiękach.

Pomóc może każdy. Nie trzeba być muzykiem, nie trzeba nawet mieć instrumentu. Wystarczy przyjść, słuchać muzyki i wrzucić coś od siebie do skarbonek, które przy sobie będą mieli wolontariusze. Najprostsza w świecie czynność może przynieść niespotykane owoce.

Jest to już trzecia edycja tego wydarzenia. Do tej pory PomaGarmy grało w Kamiennej Górze i w Karpaczu. Obie imprezy okazały się wielkim sukcesem. Zarówno kulturalnym, jak i charytatywnym. W tym roku ma być podobnie.

Najważniejsze to po prostu się zjawić i dobrze się bawić. Bo biorąc pod uwagę dwie ostatnie edycje, czasem po prostu tyle wystarczy aby pomóc.

Wszystkich chętnych muzyków, prosimy o kontakt (kontakt@harygma.pl).

Patronat Honorowy na wydarzeniem objął Prezydent Miasta Marcin Zawiła. Partnerzy akcji: Galeria Sudecka, Koleje Dolnośląska S.A, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Miasto Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group