Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6856
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tajne łamane przez poufne

Niedziela, 1 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tajne łamane przez poufne
Fot. Angela
Antyterroryści z Wrocławia przez cały tydzień ćwiczyli na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Nad Jelenią Górą przez kilka dni latał policyjny śmigłowiec, którego zadaniem było szybkie, sprawne i bezpieczne przeniesienie grupy antyterrorystycznej do miejsc, w których mogli znajdować się potencjalni zabójcy.

Helikopter przenosił grupę interwencyjną w miejsce zrzutu, gdzie uczestnicy mieli za zadanie dotarcie na miejsce działania. – Odbywa się to za pomocą różnych środków – tłumaczy dowódca jednostki. Czasami za pomocą lin szybkich, czyli bez asekuracji i bez żadnych przyrządów, w innych przypadkach używany jest sprzęt alpinistyczny.

Grupa, która gościła w Jeleniej Górze, jest przeznaczona do zadań o najwyższym ryzyku. Jej członkowie muszą wykazać się największą wytrzymałością fizyczna i psychiczną. Takie loty na linie pod śmigłowcem, które dla wielu ludzi mogą wydawać się nie lada wyczynem, dla członków grup specjalnych są jednym z wielu zadań, jakim muszą sprostać podczas akcji niejednokrotnie ratujących życie innych.

Funkcjonariusze jednostki antyterrorystycznej skorzystali z pomocy ratowników karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, kiedy zapoznawali się z terenem w ekstremalnych warunkach.
Jak mówi dowódca grupy antyterrorystycznej, takie szkolenia prowadzone są od wielu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group