Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6545
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tajemnicza głębia kadru

Środa, 3 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2007, 20:17
Autor: AGA
Jelenia Góra: Tajemnicza głębia kadru
Fot. Agnieszka Gierus
Miasto pełne sekretnego uroku na fotografiach Ewy Andrzejewskiej.

W środę w galerii Biura Wystaw Arystycznych miłośnicy czarno-białej, bardzo tradycyjnej fotografii uczestniczyli w wernisażu ekspozycji Ewy Andrzejewskiej.

W swoich stykowych, sepiowanych fotografiach artystka prezentuje kameralne i intymne obrazy Jeleniej Góry. Miasta – w jej obiektywie – statycznego, pozbawionego ludzi, zgiełku i ruchu ulicznego.
Andrzejewska spogląda na Jelenią Górę i jej obrzeża oczami przedwojennego fotografa. W jej kompozycjach światło wylewające się spomiędzy konarów drzew, spływające na dachy budynków, ruiny i zarośla, tworzy niezwykłą aurę tajemniczości i melancholii.

Artystka przechowuje na swoich fotografiach te fragmenty świata, które zdecydowała się zachować niejako „na pamiątkę”. Wyciąć, wyizolować z rzeczywistości, przedstawić do zapamiętania. Na wystawie prezentuje około 100 fotografii.

Ewa Andrzejewska (urodzona w 1959) jest absolwentką warszawskiego Wyższego Studium Fotografii ZPAF (1990-94, członkostwo w ZPAF od 1996) i Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze, gdzie wraz z Wojciechem Zawadzkim prowadzi Galerię Fotografii Korytarz oraz Wyższe Studium Fotografii.

Od 1987 wystawia w kraju i za granicą (25 wystaw indywidualnych). Jej prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowego we Wrocławiu (Polska), Muzeum Fotografii w Odense (Dania), Galerii Le Parvis we Francji, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), a także w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa w BWA czynna jest do końca października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group