Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 6345
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tajemnice mazura dla seniorów i dla dzieci

Niedziela, 26 sierpnia 2018, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: Tajemnice mazura dla seniorów i dla dzieci
Fot. WAC
Wczoraj (25.08) w Parku Norweskim w Jeleniej Górze – Cieplicach odbyły się pierwsze zajęcia w ramach nowego projektu pn. Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu, który będzie realizowany w najbliższych tygodniach przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury.

W zajęciach brała udział międzypokoleniowa grupa z realizowanego w poprzednim sezonie projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie oraz Klub Seniora „Młodzi Duchem”. W ramach warsztatów artystycznych, dzieci oraz dorośli wykonywali naszyjniki z pomponów, zaś najmłodsi rysowali rośliny charakterystyczne dla naszego regionu. W dalszej części na scenie w Parku Norweskim starsi oraz młodzi uczyli się pod okiem Agaty Szmigrodzkiej podstawowych kroków jednego z kanonu polskich tańców narodowych – oberka.

|
- Projektem pn. „Tajemnica Mazura – od Tańca do Hymnu” kontynuujemy działania z poprzedniego projektu „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie” - mówi Agata Galas – Dudek z Przystani Twórczej . - Tym razem grupa dzieci w wieku 6 – 14 lat, wraz z seniorami z Klubu Seniora poznaje tradycyjne tańce polskie: mazury, kujawiaki, czy też polonezy, przechodząc od warsztatów tanecznych poprzez mazury w literaturze (np. poezji) do historycznych wątków związanych z odzyskaniem niepodległości po I wojnie światowej, wykorzystując takie utwory, jak Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” czy wiersz „Mazurek Szopena” Władysława Broniewskiego. Zorganizujemy między innymi: prelekcje, warsztaty kulinarne, muzyczne, taneczne, artystyczne konkurs plastyczny (z wernisażem wystawy, wieczorem poetyckim i koncertem) oraz finałową imprezę łączącą taniec ze śpiewem i poezją.

Impreza dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
908
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group