Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5311
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tadeusz Steć podejrzany obyczajowo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 22 listopada 2008, 8:17
Aktualizacja: Sobota, 14 listopada 2009, 11:29
Autor: Mar
Fot. Zbiory Muzeum Karkonoskiego
– Proszę o odłożenie kandydatury pana Tadeusza Stecia, ponieważ są wobec niego wątpliwości natury obyczajowej – tak miał powiedzieć wczoraj podczas posiedzenia komisji statutowej rady miejskiej w Jeleniej Górze jej przewodniczący Krzysztof Mróz.

Nie spodobało się to innym członkom komisji, którzy zapytali, czy te wątpliwości natury obyczajowej to plotki o homoseksualnych skłonnościach, przewodnika, wychowawcy i autora wielu książek opisujących nasz region. Z przewodniczącym komisji bardzo ostro polemizowała Zofia Czernow i Jerzy Pleskot.
Jak zapewnił nas Krzysztof Mróz, nieprawdziwe są wcześniejsze doniesienia medialne, że to on powoływał się na plotki o życiu intymnym przewodnika.

Komisja opiniowała 20 wniosków. Dwa znalazły uznanie komisji, jeden to znany chirurg i społecznik dr Tadeusz Rolski. Drugi to dawny przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej Zbigniew Daroszewski. Ulice nazwane ich imieniem powstaną na osiedlu Urocza.

– Kandydatura pana Stecia nie była rozpatrywana, bo nie starczyło czasu. Powróci podczas kolejnego posiedzenia komisji – zapewnia Krzysztof Mróz.
- Może i pan Mróz nie użył słowa homoseksualista, choć wszyscy radni od razu zrozumieli co ma na myśli – mówi radny Miłosz Sajnog. – W sumie nieważne. Istotne jest to, że zablokował nazwanie krótkiego łącznika obok siedziby PTTK imieniem tak zasłużonego dla Jeleniej Góry człowieka.

Tadeusz Steć dziś uznawany jest za przewodnika legendę, regionoznawcę i popularyzatora wiedzy o Dolnym Śląsku i Jeleniej Górze. Mieszkał z matką w Cieplicach przy ulicy Orlej. W styczniu 1993 roku zmarł wskutek obrażeń zadanych tępym narzędziem przez sprawcę, którego do dziś nie ustalono. Jednym z wątków umorzonego w tej sprawie śledztwa była hipoteza, że Steć zginął z rąk osoby, którą dobrze znał. W mieszkaniu nie odkryto bowiem śladów włamania. Śledczy nie wykluczali, że zbrodnia mogła mieć związek z homoseksualnymi skłonnościami ofiary.

Obszerny artykuł o Tadeuszu Steciu i jego tajemniczej śmierci przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Jelonka".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~Ktos 22-11-2008 8:59
Znalam osobiscie Pana Stecia.To byl bardzo dobry czlowiek.
~Tee 22-11-2008 9:07
I co z tego, że miał taką "naturę"? Dobrze, że nie był żonaty i nie wprowadził w błąd jakiejś biednej kobiety. Bo niektórzy tak ukrywają tę skłonność, że i to im się zdarza. I wtedy to żona najbardziej na tym cierpi. Bo jest bardzo samotna w takim niby związku. A ich otoczenie nawet tego nie podejrzewa. To dopiero tragedia. W Jeleniej Górze były takie przypadki.
~policjant pamięci 22-11-2008 9:09
Steć, Fonkiewicz i Jaroszewicz wszyscy szukali skarbów Dolnego Śląska po wojnie, a co znaleźli? Śmierć z rąk nieznanych sprawców we własnych domach. Czwarty poszukiwacz Czesław Kiszczak, żyje i ma się dobrze w swojej pięknej warszawskiej willi. Podobnie jego przełożony i kolega Wojciech Jaruzelski.
~Jędruś z Jelonki 22-11-2008 9:10
Witam, pozdrawiam i potwierdzam: - tak, Tadusz Steć był homoseksualistą i szczycił sie tym. Mało tego: - uważam, że właśnie dzięki swoim skłonnościom stał się wybitnym znawcą regionu. Steć twierdził, że bez homoseksualnych mężczyzn nie było by rozwoju cywilizacji. Ale jeżeli Jego skłonności, maja być podwodem dla dyskryminowania Go po śmierc, to należy podobnie postąpić z Leonardo da Vinci i kilkudziesięcioma innym NAJWYBITNIEJSZYMI postaciami. Inna rzecz, że nazwaniem imienia T Stecia 50 metrowej uliczki koło dawnego hotelu i biur PTTK to zniewaga dla twórcy powojennego śląskiego krajoznawstwa. Miał też T Steć i inne wady i dlatego uważam, że przed przystąpieniem do uwieczniania zmarłych Jeleniogórzan nazwami ulic lub tablicami, należy sprawdzać teczki IPN, bo może sie okazać , że długoletni działacz turystyczny uwieczniony tablicą na domu w ktrym mieszkał, był zdrajcą Ojczyzny, niezwykle aktywnym działaczem Go...lenvolku, pisującym do okupacyjnych szmatławców \"ludowe kawałki\" o Tatrzańskim Narodzie, który zdaniem pseudoetnografów wywodzi się w prostej linii od germańskich Ostrogotów.
~ritz 22-11-2008 9:11
krzysztof mróz napewno nie bedzie wisiał na budynku
~dżony 22-11-2008 9:22
Mały łącznik obok PTTK - to chyba żarty jakieś. Dla Pana Stecia przydałaby się jakaś większa ulica. A Pan Mróz za jego pomysły może dostać w zęby na ulicy, także niech lepiej na siebie uważa!!!
~ 22-11-2008 9:25
Steć był i jest dalej w swych książkach skarbnicą wiedzy o naszych szlakach i zabytkach, o legendach i historii. Nikt już nie pisze tak rzetelnych przewodników. Należy mu się i ulica i pomnik.
~scout 22-11-2008 9:28
Nie powinno interesować nas życie prywatne i intymne Pana Stecia, tylko to czego dokonał dla naszego regionu!
~ 22-11-2008 9:41
Steć był i jest dalej w swych książkach skarbnicą wiedzy o naszych szlakach i zabytkach, o legendach i historii. Nikt już nie pisze tak rzetelnych przewodników. Należy mu się i ulica i pomnik.
~pietrek 22-11-2008 9:45
Jezu, Krzysiu taki lwpływowy lokalny polityk. A pamiętam jak chodziliśmy do jednej klasy w budowlance..... Klasowe popychadło, taka sierotka, a teraz .....co to sie porobiło. :))))
~JO 22-11-2008 9:58
Tadeusz Steć nie ukrywał swoich preferencji, ale też się z nimi nie afiszował, jak sugeruje "Jędruś z Jelonki". Nie był typem głupka z parady w Berlinie. Był człowiekiem o ogromnej wiedzy i talencie gawędziarskim. Wręcz modelowym typem przewodnika. Znał kilka języków. Jego wielką zasługą jest spopularyzowanie Sudetów, zwłaszcza Karkonoszy, w czasie wycieczek, w licznych publikacjach, podczas rozlicznych pogadanek i prelekcji. Był też propagatorem POLSKOŚCI Ziem Zachodnich. Zorganizował służbę przewodnicką i ratunkową (współtworzył późniejszy GOPR). Wychował całe pokolenia przewodników górskich (mam honor do nich się zaliczać). Ta niewielka uliczka z całą pewnością się Panu Tadeuszowi należy. Lokalizacja dobra (w pobliżu siedziby PTTK).
~Przyjezdny. 22-11-2008 10:44
Szkoda,że w tak pieknym mieście, tak gęsto od IDIOTÓW. Pozdrowienia dla "Jędrusia z Jelonki".
~JJ. 22-11-2008 11:16
Mróz w listopadzie to nie anomalia,ale w Radzie..to pomyłka.Pan Steć to jedna z najciekawszych postaci naszego regionu,wspaniały człowiek..ale także podmiot wielu mitów i anegdot.Naprawdę - czlowiek ,który fascynował swoim życiem,umiejętnościami,pasjami.Przyjdzie czas na uhonorowanie jego zasług.
~do dżony 22-11-2008 11:40
~Andrzej57 22-11-2008 12:09
Myślę,ze naturą obyczajowa czlowieka niech sie zajmie kościół, a po smierci stwórca. Nic do tego jakimś tam radnym. Wstyd, nie bąźcie świętsi od papieża. Pora zacząć oczeniać człowieka po jego czynach i załsugach. Myślałem ,że po odejściu PIS-u mamy pewne rzeczy za sobą. O jakże sie myliłem!!!!!!!!!!
~ 22-11-2008 12:17
Gdyby nie cześc dla Stefana Zeromskiego , to nominowany do uwiecznienia Jego nazwiskiem ulicy dr. Tadeusz Rolski , winien miec swoja ulicę własnie w okolicy dawnego szpitala miejskiego . Tego szpitala ktorego był ostoją od sierpnia 1945 r. . Jego osobisty charakter , umiłowanie zawodu a co najwyższe przysiegi hipokratesa, " lwowiaka z krwi i kości urok osobisty, pozwolił l Mu pomimo ówczesnych uwarunkowań politycznych , na pozostawanie z boku polityki ( nigdy nie był członkiem żadnej z " przewodnich " partii) , oddając się poza cieżka pracą zawodową ,tylko pasji społecznikowskiej wielu kadencji radnego . Dobrze sie stało ,że po wielu latach zapomnienia , wreszcie przypominamy sobie o ludziach tamtej epoki , ktorych dzisiaj tak nam brakuje . Na marginesie , w nazwisku wskazanego naczelnika wkradł sie chyba błąd , zapewne chodzi o Pana Daroszewskiego .
~_ojdiridirachciach___ 22-11-2008 12:37
A mówi się, że jesteśmy nietolerancyjni, a tutaj proszę ...same pozytywne komentarze ;) I bardzo dobrze ...na pohybel typom o mentalności Mroza !!! ;)
~megaantypiipi 22-11-2008 12:49
I znowu winna jest kobieta. To przecież ona urodziła Stecia, tak więc jest również przyczyną jego skłonności homoseksualnych! A ile kobiet go odrzuciło z tego powodu - lepiej nie liczyć!
~Stefan112 22-11-2008 12:51
Jak bym chciał rodzinie wstydu narobić to bym się do Pisu zapisał. Panie radny Mróz, jeśli Panu tak przeszkadzają homoseksualiści to co Pan robi w takiej partii jak PiS ?
~jelgór 22-11-2008 13:10
Z całą pewnością dzięki swoim pomysłom na ulicę swojego imienia zasługuje radny Mróz. Powinna to być ulica ślepa, jednokierunkowa i prowadząca do lasu.
~Gala 22-11-2008 13:56
Gdyby żył konkurowałby z Raczkiem o miano "Piękna Para"!!!
~Do megaantypiipi 22-11-2008 14:00
Przecież on wcale nie zabiegał o ich względy kobiet ze zrozumiałych względów. Więc nie mógł być odrzucony akurat przez kobiety. Jeśli ktoś go odrzucal, to byli to raczej mężczyźni.
~fbp 22-11-2008 14:12
Lepiej byc zasluzonym homoseksualista,niz mieszkac z mama,miec kota,w sumie dwa:)),brata ksero,nie umiec sie wypowiadac,miec zone podobna do malej mi:)),codziennie rano uderzac glowa o klamke w drzwiach:))itd..Poprostu PISuary to ludzie, ktorzy praktycznie nie maja juz poparcia w spoleczenstwie i szukaja wokol siebie szumu medialnego jak pan Mróz...Maja ta swoja TVP(is),Radio R.,ojca Dyrektora i kolko wzajemnej adoracji...:))PiS tak bardzo lubi wyciaganie brudow,a moze ktos mi odpowie :kim byl,badz jest pan Kaczynski, ale ten co stworzyl ta dwojeczke??Bo z tego co wiem to wykladal na jakiejs uczelni w duzym miescie w pln.-wsch.Polsce jakies marksizmy:))??Tak slyszalem od wielu ludzi...Wiec moze ktos rozkreci ten temat ,a moze media sie boja:))Pozdrawiam!!!
~psycholog 22-11-2008 14:18
Krzysztof Mróz jako postać nieskazitelna,człowiek bez wad, prawdziwy zbawca, jeszcze niejednego żywego i zmarłego rozliczy.
~megaantypiipi 22-11-2008 14:40
Do postu z godz. 14:00: Każdy prawdziwy mężczyzna pragnie towarzystwa kobiety, nawet homoseksulista, a że Steć był homoseksualistą, to z tego powodu pewnie więcej kobiet go odrzuciło, niż innych mężczyzn. A jeśli go nie odrzuciły, to też ich wina, bo to znaczy, że w ogóle nie nawiązały z nim kontaktu, a wtedy może łatwiej by mu było stać się hetero.
wupe 22-11-2008 14:52
kiedy Polacy odzwyczają się zaglądać innym do łóżka i portfela?
~analityk 22-11-2008 14:53
Mam dla p. Krzysztofa Mroza tekst z książki, wydanej przez znanego agenta KGB w Londynie, z prośbą o opamiętanie, /dokładny cytat/:"Dywersanci wierzą glęboko, że natura ludzka jest nieodwracalnie zepsuta. Wiedzą to najlepiej. Każdego dnia ryzykują własne życie i kazdego dnia mają okazję obserwować człowieka na granicy śmierci. Wszystkich ludzi dzielą na dobrych i złych. Dobry - to w ich pojęciu - człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki, co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony zabijają ci, którzy mają się za samą dobroć. Osobnicy pokroju Robespierre`a nie wywodzą się spośród z...zy, lecz właśnie spośród dobrych, humanitarnych. Gilotyny też nie wymyślili przestępcy, ale humaniści.
~Do fpb 22-11-2008 14:59
Chyba coś Ci się pomyliło... tutaj mowa o Tadeuszu Steć, a on nie miał brata, przynajmniej nic o nim nie wiadomo... a za pana Mroza to chyba nie należy obrzucać zgniłymi jajami całej PIS. Inne ugrupowania też nie są doskonałe. Zresztą z artykułu wynika, że sprawa ulicy Tadeusza Stecia będzie jeszcze omawiana na posiedzeniu rady miejskiej. A przewodnikowi przewodników ulica się jak najbardziej należy.
~s. 22-11-2008 15:29
Zawsze mnie wkurzało usuwanie z ulic nazwisk ludzi niewygodnych. Obojętnie, ludzi z "prawa" czy z "lewa". Po co wymazywać historię kraju ? Nie nadaje się nazw ulic z tytułu orientacji i preferencji seksualnych. Inne zasługi bierze się pod uwagę. Powinna być ulica T. Stecia.
~JO 22-11-2008 15:45
Naraz wszyscy poprawnie wzięli pana Krzysztofa Mroza pod but. Wyraził być może wątpliwość, przecież nie oponując. Jak już pisałem, Panu Tadeuszowi ulica się należy z całą pewnością, dużo mniej znanych i czasem wątpliwych nazwisk ma swoją ulicę w naszym mieście. Nie znaczy to, że nie można mieć wątpliwości, które - nie znający Przewodnika przewodników - pan Mróz miał (albo i nie, bo jak podaje autor artykułu, sprawa ma dopiero się rozstrzygać). To do wszystkich nietolerancyjnych obrońców "tolerancji".
~Do megaantypiipi 22-11-2008 15:48
Nie gniewaj się, ale masz mniej wiedzy, niż ustawa przewiduje. Homoseksualista nigdy nie zostanie hetero. To nie jest choroba. I bardzo dobrze, że kobiety Go omijały, a On omijał kobiety. Przynajmniej nikogo nie "uszczęśliwił" na siłę. W moje klasie był syn takiego żonatego homo. Matka tego chłopaka nie rozwiodła się z "mężem" ze względu na dzieci. Była nieszczęśliwa przez całe życie. On miał "przyjaciół". Jej nie wypadało. Orientacja jej męża wyszła na jaw później. Tee
~zdumiony 22-11-2008 15:49
Czytam i zastanawiam się, czy to akt odwagi, głupoty, czy bezczelności? Bez otrzymania odpowiedzi na kilka pytań, nie mogę nic stwierdzić. Zatem, młody człowieku Krzysztofie Mróz, kto ci dał mo...lne prawo oceny człowieka, którego nie znałeś i nie widziałeś na oczy?Kto cię upoważnił do zajmowania jakiegokolwiek stanowiska? Jaka to partia zezwala, by jej członkowie mieli wystąpienia, urągające dobrym obyczajom? Jakim prawem naruszasz dobre imię ś.p. przewodnika i nauczyciela wielu rzesz jeszcze żyjących przewodników, badaczy topografii i historii regionu, studentów jeleniogórskiej filii AWF-u, uczniów kierunków turystycznych jeleniogórskich szkół i zwykłych turystów, którym Tadeusz Steć otworzył oczy na piękno gór,który odważnie pokazywał,że na tej ziemi krzyżują się losy trzech narodów,którego można by uznać za pierwszego wizjonera euroregionu,itd.,itd.Panie Mróz, trochę powściągliwości; wstydu oszczędź!
~fbp 22-11-2008 16:06
Do tego kogos kto odpowiadal na moj post o 14:59, moze tak czas najwyzszy zaczac czytac ze zrozumieniem...
~pax 22-11-2008 16:25
Czego chcecie od radnego Mroza? 500 ciepliczan na niego głosowało; chyba wiedzieli, kogo sobie wybierają???
~Do fpb 22-11-2008 16:26
Pan Tadeusz Steć też mieszkał z mamą. I nikt mu z tego powodu nie robi zarzutu. A w artykule mowa o panu Tadeuszu Steć, a nie o kaczorach, więc po co o nich tutaj piszesz? I w czym Ci koty zawiniły? Wylewasz pomyje bez powodu. "Kandydatura pana Stecia nie była rozpatrywana, bo nie starczyło czasu. Powróci podczas kolejnego posiedzenia komisji – zapewnia Krzysztof Mróz." - dotarło?
~Jacol 22-11-2008 16:53
ciotkaz 22-11-2008 17:52
Jakie dno! Osobnik na stanowisku publicznym, poniża się do takich wypowiedzi! Nie dziwiłabym się nieukowi, upośledzonemu umysłowo człowiekowi w XVI wieku... Hańba tej komisji! Jeśli pan Steć zasługuję na nominację dzięki swoim zasługom to jego preferencje są non issue!. Od kiedy homoseksualizm jest przestępstwem? Może IQ test wyeliminuje tego pana z uczestnictwa w innych komisjach? Żenada!
~głupek 22-11-2008 18:11
trochę oliwy doleję tego ognia. Mój postulat - Steć zamiast Wyszyńskiego!!!
~do 12:17 22-11-2008 18:58
P.Tadeusz R. Był członkiem partii ,ale nie tej przewodniej.Był super CZŁOWIEK !!!! Jego synowie idą jego śladem
~Tee 22-11-2008 20:05
Te kilka metrów to za mało aby uczcić Pana Tadeusza Stecia. Powinien mieć jakąś dużą ulicę w Jeleniej Górze. Czy to nie mogłaby być np. ulica 1 Maja? On naprawdę na to zasłużył. Albo jakaś inna, która jeszcze nia ma nazwy, ale w planach będzie długą ulica. A nie jakiś zaułek.
~megaantypiipi 22-11-2008 20:18
Do Tee: to Ty jesteś głupi jak Piipi, albo jeszcze gorzej. Czy Ty nie rozumiesz, że ja jestem megaantypiipi, tak więc skoro piipi krytykuje zawsze mężczyzn, ja muszę krytykować kobiety! Taka jest już moja rola i nic na to nie mogę poradzić! Kapujesz, baranie?
~m13 22-11-2008 20:41
tadeusz Steć dla wszystkich ktorzy kochaja gory byl najwybitniejsza postacia z jeleniej gory i malo kto moze sie z nim rownac...ps .propozycja nadania ulicy byla zlozona juz w 2 kadecji rady do 1998r, ale jakos sie poprzednim radom nie udalo,a teraz tez jest ciekawie bo kazda miala kiedys swojego mroza..,i podobnie jak z dr.rolskim tez od 1997r...czyli prawie 11 lat procedowania ps2. warto uczcic T.Stecia lepsza ulica niz ta obok PTTK nie?
~Okienko 22-11-2008 21:38
No cóż - Polska. Wstydzę się, że mieszkam w tym samym kraju, co ci "mądrzy" panowie.
~wiarygodny 22-11-2008 21:51
Krzysztof Mróz jest mężczyzną po trzydziestce,zastanawiam się czemu do tej pory się nie ozenił,nigdy go nie widziałem z kobietą.Czyżby był taki sam jak T.Steć????.Pan Mróz winien okazać trochę szacunku dla osoby już nie żyjącej.Czy był homoseksualistą czy nie niech to pozostanie jego wyłączną tajemnicą.Jeżeli natura dopuszcza tego typu zachowanie biologiczne nikt nie ma prawa tego krytykować ani podważać jak również zbijać na tym kapitał polityczny.Jest to żenujące,widać jakich mamy lokalnych polityków.
~Tee 22-11-2008 22:11
A może by plac Ratuszowy nazwać imieniem Śp. Tadeusza Stecia? Bo RATUSZ to większości tutaj się źle kojarzy. A Śp. Tadeusz Steć bardzo dobrze. Należy się Jemu jakieś poważniejsze uhonorowanie. Jestem za tym, aby zmienić nazwę placu RATUSZOWEGO na plac Tadeusza Stecia. Jak się czyta wypowiedzi internautów o RATUSZU to ten budynek kojarzy się większości forumowiczów ze wszystkim co najgorsze. To po co jeszcze taka okropna nazwa dla placu? Pan Mróz też jest z RATUSZA. Brrrr.... nazwa stanowczo jest ohydna.
~Tee 22-11-2008 22:27
Ja tak wprost nie mówię, że jesteś głupi. A ty tak od razu "baran"? A może jeszcze "owca"? Ja o niebie, a Ty o chlebie. To nie wiesz, że homoseksualizm nie jest chorobą? A skoro nie jest chorobą to przecież nie można tego "wyleczyć"!!! Przecież Pan Tadeusz Steć nic tu nie winien i ja go wcale nie krytykuję. Wprost przeciwnie, powiadam, że dobrze zrobił nie ukrywając swojej orientacji. I właśnie za tę odwagę cywilną, że w ciężkich czasach potrafił się do tego przyznać, należy Mu się szacunek. Kiedyś odmiennym orientacjom nie było tak łatwo jak obecnie. Niektórzy się żenili, co ja uważam za godne najwyższego potępienia. A On się właśnie NIE OŻENIŁ, nie oszukał żadnej kobiety i to wg mnie jest godne pochwały.
~Sabath 22-11-2008 22:44
Steć to bardzo dobry człowiek
~velvet acid christ 22-11-2008 22:55
Nie homofob, nie biedronka, lecz to on Krzysztof Mrożonka :)
~Tee 22-11-2008 23:26
Mój post z 22: 27 był do Megaantypiipi
~Pytanie do tlumu 22-11-2008 23:32
.....jesli brak malzonki ma tu byc problemem , proponuje sprawdzic sklonnosci wyzej opisane grupie 100% kleru w Polsce .......
~Do postu z 23:32 23-11-2008 0:33
A tak konkretnie to o czyj brak małżonki chodzi? Pana Stecia czy Pana Mroza? A brak małżonki to jeszcze o niczym nie przesądza. Małżonka też. Może ktoś po prostu nie ma wzięcia. Ale każda potwora... Tee
~do 22:55 23-11-2008 1:27
No proszę uprzejmie bardzo. Nowego poetę mamy w J.G POZDRO
~Trzy grosze... 23-11-2008 2:51
...przychylam sie do twierdzenia, ze osobe na stanowisku przewodniczacego komisji... rady miejskiej powinna obowiazywac tzw. "poprawnosc polityczna" przede wszystkim!!! O swoich watpliwosciach moze rozprawiac w kuluarach, a nie na forum publicznym! ludzi zas honoruje sie za zaslugi, dokonania za to, ze sa czy byli ludzmi wybitnymi przedstawicielami danego spoleczenstwa, wyciaganie na jaw orientacji seksualnej to brak respektu i jawna dyskryminacja... zwlaszcza w dzisiejszych czasach ...
~barakuda 23-11-2008 3:49
Żadnych gejów nie powinni rozsławiać, nawet gdyby był cudownym człowiekiem. Takie podejście do życia powinno całkowicie go przekreślić. Nie można rozsławiać osoby, która jest lub była gejem, bo bycie gejem to nie jest nic naturalnego, a raczej jakaś dewiacja. I niech się tu nie wypowiadają zaraz, że kogoś obrażam, bo najwyraźniej sam jest d...ntem.
~megaantypiipi 23-11-2008 13:15
do [~Tee] ...ja też się zgadzam,a że Pan Steć nie był niczemu winny. Winne jak zwykle są kobiety,a ktore go bezlitosnie odrzuciły i pewnie nawet któraś go zamordowała, gdy dowiedziała się że on nie hetero, a homo!!!
~Tee do Megaantypiipi 23-11-2008 15:04
Jesteś kobietą czy mężczyzną? Bo jeśli jesteś mężczyzną to proponuję iść do Galer i nie odrzucać zalotów nikogo ze stałych bywalców. Z tego co wiem to tam są sami mężczyźni. Nie opieraj się im. Jeśli jesteś kobietą to zrób to samo. Wybierz sobie któregoś ze stałych gości. Przekonaj go aby się Tobą zainteresował bardziej. Życzę udanych efektów. Powodzenia!!!
~Iza 23-11-2008 16:55
Tu jest życiorys i bibliografia p. Stecia http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/463/stec_tadeusz.html Jak p. Mróz się dorobi bibliografii o podobnej długości, to będzie miał prawo p. Stecia krytykować. Na razie, to z braku butów do czyszczenia może Mu nagrobek odśnieżyć.
~Do megaantypiipi 23-11-2008 22:35
Chyba nie masz racji. Pana Stecia zamordowano w parę miesięcy po zamordowaniu państwa Jaroszewiczów, a pan Steć był z nimi nieco powiązany. Pan Tadeusz Steć jako przyjaciel Jaroszewicza mógł zostać potraktowany jako powiernik jego tajemnic. Być może z materiałów zdobytych od torturowanego Jaroszewicza zleceniodawcy mordu przekonali się ostatecznie że Steć wie niewiele mniej albo nawet z racji przyjaźni to samo i zdecydowali że i jego trzeba zlikwidować. Ta sprawa nigdy nie została zbadana. Więcej o pisze o tym pan Henryk Piecuch w swoich książkach. To bolesne sprawy, ale trochę lat minęło i chyba można już o tym mówić.
~megaantypiipi 23-11-2008 23:52
Dziwię się, dlaczego nikt nie wpadł jeszcze na trop, że w sprawę Pana Stecia musiała byc zamieszana jakaś kobieta. Przecież wszystko na to wskazuje!
~ 24-11-2008 8:13
Trzeba przeczytać pół artykułu, aby się DOMYŚLEĆ o jaką kandydaturę chodzi... Kandydatura, komisja, posiedzenie, opiniowanie, ale o co chodzi to zapomnieliście napisać...
~Tee 30-11-2008 7:36
Stanowczo trzeba zmienić nazwe placu Ratuszowego na plac Tadeusza Stecia. Czy ktoś jest przeciw? Albo nazwę ulicy 1 Maja na ulicę Tadeusza Stecia. Kto ma coś przeciwko temu? Bo jakiś tam zaułek to trochę za mało. Ratusz się żle kojarzy, a 1 Maja też kojarzy się z pochodami i komunistami. Przecież w Jeleniej Górze sami antykomuniści. Trzeba iść z postępem, być poprawnym politycznie i dokonać stosownych zmian.
~Alvin 21-12-2008 22:14
Brawo Panie Mróz !!! Nie ulegać presji i idziemy dalej. Podobno w szeregach Armii Krajowej też nie wszyscy byli święci, więc trzeba by zweryfikować nazwę ulicy. Konopnicka podobno tez miała nieczyste sumienie, Wigura pokłócił się kiedyś ze Żwirką, Klonowic nie był jeleniogórzaninem, a Kopernik wogóle była kobietą.... Kończ waść Mróz kadencję i wstydu oszczędź....
~Bolkowianin 5-11-2009 13:46
To może w Bolkowie trzeba by nazwać jakąś uliczkę T.Stecia.Przecież był mocno związany z tym miastem.Ciekawość że nikt w Warszawie nie kwestionuje zasług np.J.Waldorfa.Wstyd Jelenia Góro.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group