Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 7649
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tadeusz Rybicki autorem bajki baletowej

Niedziela, 18 września 2011, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Tadeusz Rybicki autorem bajki baletowej
Fot. Archiwum
Na rynku wydawniczym ukazała się bajka napisana przez aktora i reżysera Tadeusza Rybickiego pt. „Jezioro łabędzie”. Jest to pierwsza część serii książek dla dzieci w cyklu „Bajki Baletowe” wydawanym przez Studio Blok.

Adresatem książki Tadeusza Rybickiego „Jezioro łabędzie” zilustrowanej rysunkami Klaudii Polak-Szewczyk są dzieci w wieku 6-13 lat. Jest to historia wielkiej miłości młodziutkiego księcia Zygfryda i Odetty, pięknej dziewczyny zaklętej w łabędzia. Bajka napisana na podstawie libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera w ciekawy i przystępny sposób przygotowuje młodego czytelnika do wyprawy do wspólnego oglądania przedstawienia baletowego Piotra Czajkowskiego na scenie oraz ułatwia zrozumienie fabuły przedstawionej za pomocą tańca. Książce towarzyszy strona internetowa www.bajkibaletowe.pl skierowana do dzieci i ich rodziców.

Tadeusz Rybicki jest absolwentem wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1988) i stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Związany z jeleniogórskim Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida (1988-92), współzałożył Teatr Cinema w Michałowich (1992). W 1996 roku nakładem Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego ukazała się jego książka dla dzieci pt. „Szelest w pyszczku - wierszyki i zabawy słowne usprawniające wymowę dziecka”. Tadeusz Rybicki jest założycielem i reżyserem Teatru Pracownia Prowincja (2007) oraz teatru osób uzależnionych Karawana (2009). Jego źródłem inspiracji jest teatr tańca. Od początku lat 90. XX wieku prowadzi autorskie teatralne i teatralno-taneczne programy warsztatowe, również dla dzieci („Dotknij bajki dla dzieci niewidomych”, „Warsztat Eskimoski”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
845
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group