Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2328
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tadeusz Rybicki autorem bajki baletowej

Niedziela, 18 września 2011, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Tadeusz Rybicki autorem bajki baletowej
Fot. Archiwum
Na rynku wydawniczym ukazała się bajka napisana przez aktora i reżysera Tadeusza Rybickiego pt. „Jezioro łabędzie”. Jest to pierwsza część serii książek dla dzieci w cyklu „Bajki Baletowe” wydawanym przez Studio Blok.

Adresatem książki Tadeusza Rybickiego „Jezioro łabędzie” zilustrowanej rysunkami Klaudii Polak-Szewczyk są dzieci w wieku 6-13 lat. Jest to historia wielkiej miłości młodziutkiego księcia Zygfryda i Odetty, pięknej dziewczyny zaklętej w łabędzia. Bajka napisana na podstawie libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera w ciekawy i przystępny sposób przygotowuje młodego czytelnika do wyprawy do wspólnego oglądania przedstawienia baletowego Piotra Czajkowskiego na scenie oraz ułatwia zrozumienie fabuły przedstawionej za pomocą tańca. Książce towarzyszy strona internetowa www.bajkibaletowe.pl skierowana do dzieci i ich rodziców.

Tadeusz Rybicki jest absolwentem wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1988) i stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Związany z jeleniogórskim Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida (1988-92), współzałożył Teatr Cinema w Michałowich (1992). W 1996 roku nakładem Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego ukazała się jego książka dla dzieci pt. „Szelest w pyszczku - wierszyki i zabawy słowne usprawniające wymowę dziecka”. Tadeusz Rybicki jest założycielem i reżyserem Teatru Pracownia Prowincja (2007) oraz teatru osób uzależnionych Karawana (2009). Jego źródłem inspiracji jest teatr tańca. Od początku lat 90. XX wieku prowadzi autorskie teatralne i teatralno-taneczne programy warsztatowe, również dla dzieci („Dotknij bajki dla dzieci niewidomych”, „Warsztat Eskimoski”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group