Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7290
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Tablica ze średniowiecznego kamienia

Środa, 21 listopada 2018, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 12:40
Autor: WAC
Powiat: Tablica ze średniowiecznego kamienia
Fot. użyczone
Nowy element wystroju pojawił się tuż przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Pamiątkowa tablica, która wita wchodzących do obiektu ma upamiętniać 10 – lecie współpracy pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim, a niemieckim Powiatem Bamberg.

Tablica, która od kilku dni wisi tuż przy wejściu do budynku przy ul. Kochanowskiego jest darem jaki strona niemiecka przekazała delegacji z Powiatu Jeleniogórskiego, podczas jej pobytu w Niemczech pod koniec września.

Wtedy to świętowano dziesięciolecie podpisania „Umowy o przyjaźni i partnerstwie pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim i Powiatem Bamberg”, który to dokument podpisany został w Ebrach w dniu 28 lipca 2007 roku. Punktami kulminacyjnymi obchodów była uroczysta, dwujęzyczna msza w kościele w Stegaurach (największej gminie powiatu Bamberg) oraz akademia poświęcona obchodom jubileuszu, prezentacji wspólnego dorobku i osiągnięć powiatów podczas dekady współpracy.

Na zakończenie imprezy niemieccy samorządowcy wręczyli tablicę pamiątkową. Jest ona wykonana z piaskowca, pochodzącego z XIII wieku. Kamień ten był jeszcze do niedawna elementem konstrukcji średniowiecznej katedry w Bambergu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
11%
Złości
6
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group