Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8043
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tablety dla radnych

Czwartek, 27 czerwca 2019, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 10:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tablety dla radnych
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry otrzymali tablety, które mają zastąpić ogromne ilości papieru zużywanego w ich działalności na rzecz miasta. Póki co, większość korzysta jeszcze z dokumentów papierowych, niektórzy nawet podczas sesji przeglądają sobie strony internetowe zamiast skupić się na przedmiocie dyskusji, ale po wakacjach wszelkie projekty mają już otrzymywać wyłącznie elektronicznie.
Mamy taką umowę z Biurem Rady Miejskiej i Biurem Prezydenta Miasta, że do końca wakacji ma być wszystko w wersji elektronicznej - zapewnia Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miejskiej, który nie widzi nic złego w tym, że radni przeglądają internet w czasie sesji. - Jeżeli radni chcą zaglądnąć na Facebook, to nie ma siły, żeby im zabronić, ale od przejścia do Ratusza będziemy już pracować tylko na wersjach elektronicznych - dodał W. Chadży.

Wszystkie projekty uchwał wraz z uzasadnieniem radni mają mieć w jednym miejscu na pulpicie, więc tablety będą łatwe w obsłudze. Dodatkowo wprowadzone będzie oprogramowanie pn. "sesja" i po powrocie na Plac Ratuszowy będzie nowocześnie.

Wzięliśmy wersję oszczędnościową, choć przyznam, że były pomysły, aby to były laptopy, ale nie ma takiej potrzeby - dodał W. Chadży.

Twoja reakcja na artykuł?

7
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
36%
Złości
11
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group