Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7787
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strużnica: Ta droga już po remoncie

Środa, 11 grudnia 2019, 6:02
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 14:24
Autor: WAC
Strużnica: Ta droga już po remoncie
Fot. WAC
Wczoraj (10.12) odbyło się oficjalne odebranie wyremontowanej drogi powiatowej Strużnica–Gruszków.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele zarządcy drogi, czyli Powiatu Jeleniogórskiego: starosta Krzysztof Wiśniewski, wicestarosta Jarosław Kotliński,i członek zarządu powiatu Artur Smolarek i przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Kleśta, a także wójt gminy Mysłakowice Michał Orman oraz reprezentanci Nadleśnictwa „Śnieżka” z Kowar.

Przebudowa drogi polegała m.in. na.: wykonaniu konstrukcji podbudowy i nawierzchni jezdni, poboczy oraz chodników. Wartość inwestycji, którą wykonało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMA” Rzońca Ryszard z siedzibą w Mysłakowicach i Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o. o. to 5 249 620,65 zł (brutto), z czego 80 procent pochodziło ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

To pierwsza inwestycja, która została realizowana w formie montażu finansowego czterech podmiotów: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Powiatu Jeleniogórskiego, gminy Mysłakowice oraz Lasów Państwowych reprezentowanych przez Nadleśnictwo „Śnieżka” - mówi starosta Krzysztof Wiśniewski. - Droga jest wykonana w bardzo wysokim standardzie i mam nadzieję że będzie przez długie lata służyć mieszkańcom i turystom. Przypomnę, że to drugi etap remontu tej drogi, gdyż już wcześniej został oddany jej odcinek pomiędzy Janowicami Wielkimi, a Radomierzem. Do realizacji pozostał nam trzeci etap, obejmujący między innymi obszar biegnący przez Janowice Wielkie.

Zadowolenia z zakończenia remontu tej ważnej drogi dla mieszkańców gminy Mysłakowice nie ukrywa wójt Michał Orman.

Cieszę się, że z udziałem powiatu udało się wyremontować całkiem spory odcinek drogi, przebiegającej przez obszar dwóch miejscowości - mówi M. Orman. - Dla Strużnicy jest to główna droga przelotowa, a dla mieszkańców Gruszkowa jest to droga dojazdowa do autobusów miejskich. Do wyremontowania zostało jeszcze trochę dróg gminnych, a jeśli chodzi o drogi powiatowe, to mamy jeszcze taki newralgiczny odcinek od Bukowca przez Krogulec do Karpnik. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się powiatowi wykonać projekt i uzyskać dofinansowanie na odbudowę tej drogi - dodaje wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

24
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group