Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7045
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szyszak kolędował w Bazylice Mniejszej

Wtorek, 22 stycznia 2019, 8:48
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2019, 12:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szyszak kolędował w Bazylice Mniejszej
Fot. Przemek Kaczałko
W Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Szyszak. Zgromadzeni w kościele niemal miesiąc po świętach Bożego Narodzenia mogli nadal dzielić się świąteczną atmosferą.

Szyszak, czyli karkonoski zespół folkowy, znany jest już w naszym regionie, a podczas koncertu w Bazylice promował swoją płytę "Szyszak z kolędą". Kapela wystąpiła w składzie: Marek i Michał Piwowarscy, Maciej Gałęski, Zbyszek Jurczenko, Andrzej Gniewek.

"Szyszak" utworzyliśmy w listopadzie 2010 r. Mamy za sobą już wieloletnią współpracę, grając muzykę ludową i najbardziej popularną, niezbędną w eventach parkietowych lub podestowych. Pozwoliło to nam w ciągu ponad 20 lat, występując pod nazwą "Cash", na zapoznanie się ze wszystkimi pensjonatami, ośrodkami, hotelami i innymi miejscami zabaw w całym karkonoskim regionie. Wspólnie odkryliśmy olbrzymią niszę w tradycji i w kulturze Gór Olbrzymich. Muzyka, poezja i folklor od XVII w. odgrywały wielką rolę w życiu ówczesnych mieszkańców tego regionu i do dziś istnieją, nawet w ich obecnej ojczyźnie - mówią o sobie członkowie zespołu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group