Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2402
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymon Bogacz i Julia Mark z nagrodami Polskiego Radia

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 października 2015, 8:22
Aktualizacja: 8:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pod koniec września br. nagrodę Polskiego Radia otrzymał Szymon Bogacz – autor tekstu do „Karskiego historii nieprawdziwych” oraz Julia Mark – za „Modlitwę o pożar”. Artyści współpracują z Teatrem Norwida, więc jeleniogórzanie mogą mieć powody do dumy.

„Talanton 2015” za debiut dramaturgiczny w Polskim Radiu otrzymał Szymon Bogacz. - To potwierdza, że to jest dobry tekst, na podstawie którego powstawało supersłuchowisko, a u nas (w Teatrze Norwida – red.) na Dużej Scenie powstała świetna sztuka – skomentował wyróżnienie Szymon Bogacz. - Dużo pracy, mnóstwo pisania i prób, później robiłem do tego opracowania muzyczne w radiu – to ponad rok pracy, która wciąż trwa, bo teraz „Karski...” zaczyna jeździć. Będzie na trzech festiwalach i chyba ta przygoda jeszcze się nie kończy – dodał laureat nagrody Teatru Polskiego Radia.

- Jestem szczęśliwy, że nasz kierownik literacki Szymon Bogacz jest autorem tekstu, który został tak uznany – powiedział dyrektor Teatru Norwida w Jeleniej Górze Piotr Jędrzejas. Reżyserką nagrodzonego spektaklu jest Julia Mark, która również została wyróżniona („Don Kichotem 2015” za debiut reżyserski), ale za inne słuchowisko - „Modlitwę o pożar”.

- Cieszę się, ze ten tandem tak zaistniał w Polskim Radiu, teatr przenosi się też w eter i zmysły słuchowe – dodał dyrektor Teatru Norwida.

Oprócz duetu związanego z jeleniogórskim teatrem nagrody otrzymali: Karol Dziuba i Marta Żmuda Trzebiatowska (laureaci nagród za debiut aktorski), a także Ignacy Zalewski (nagroda za debiut kompozytorski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~:) 3-10-2015 11:04
like ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group