Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Szybkie na bieżni i w basenie

Poniedziałek, 1 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2007, 22:11
Autor: KED
Dolny Śląsk: Szybkie na bieżni i w basenie
Fot. archiwum klubu
Sukces uczennic Gimnazjum nr 3

Uczennice Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze bardzo dobrze zaprezentowały się w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Dwuboju Nowoczesnym. Jest to konkurencja, w której trzeba połączyć bieg na dystansie 1000 m z pływaniem na 100 m. Wśród 26 dwuosobowych drużyn Magdalena Zator oraz Karolina Lewińska zajęły drugie miejsce minimalnie ulegając zawodniczkom z Wrocławia.

Deszczowa pogoda towarzysząca podczas biegu na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nie przeszkodziła Magdalenie Zator w osiągnięciu bardzo dobrego wyniku 3:30,4 min co było najlepszym rezultatem dnia. Na basenie dziewczęta spisały się również znakomicie (1:05,94 min M.Zator; 1:05,77 min K.Lewińska) i w rezultacie zajęły drugie miejsce zdobywając 4321 pkt, do złotego medalu zabrakło zaledwie 15 pkt-ów.

Magdalena Zator oraz Karolina Lewińska swoją przygodę z pływaniem rozpoczęły 6 lat temu. Od tego czasu cały wolny czas poświęcają na intensywne treningi. Od tego roku ćwiczą pod okiem szkoleniowca Witolda Włostowskiego w MKS-ie 11-stka.

Karolina Lewińska jest aktualną mistrzynią i wicemistrzynią Polski w pływaniu na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym. Jest członkinią kadry narodowej, siódmą zawodniczką podczas ostatnich Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie.

Magdalena Zator ma na swoim koncie również wiele występów w imprezach ogólnopolskich, jest wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski w Pływaniu na różnych dystansach.
Zarówno Karolina jak i Magda poza tym że osiągają znakomite rezultaty w sporcie są bardzo dobrymi uczennicami Gimnazjum nr 3.

Opiekunem zespołu dziewcząt był Łukasz Cudyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
102
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group