Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7850
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Szybka pomoc na Zakręcie Śmierci

Piątek, 12 lutego 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Szybka pomoc na Zakręcie Śmierci
Fot. Karolina
Trudne warunki na drogach w mieście pod Szrenicą dają się we znaki nie jednemu kierowcy. W okolicach Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie zepsuł się autokar z Milicza, przewożący grupę niepełnosprawnych dzieci. Dzięki szybkiej i zorganizowanej pomocy odpowiednich służb miejskich, wycieczka szczęśliwie dotarła do Świeradowa Zdroju, który był celem podróży.

– O godz. 12.30 w środę dostaliśmy zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji o awarii tego autokaru – relacjonuje inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Szklarskiej Porębie, Stanisław Włodarczyk. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w pobliżu ul. Sudeckiej stoi unieruchomiony autokar. Pasażerami przewoźnika z Milicza była 17-osobowa grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z kilkoma opiekunami.

Przyczyną nieplanowanego postoju autokaru była awaria prawego przedniego koła. Najprawdopodobniej zepsuło się łożysko. Dalsza jazda okazała się niemożliwa. Mali pasażerowie i ich opiekunowie z „Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych” z Milicza wybrali się na wycieczkę do Świeradowa Zdroju. Największą atrakcją miała być przejażdżka koleją gondolową. W mieście pod Szrenicą byli tylko przejazdem.

Wymuszony postój w Szklarskiej Porębie trwał zaledwie jedną godzinę. W wyniku wspólnego działania miejscowej policji i pracowników zarządzania kryzysowego udało się zorganizować autokar zastępczy z PKS Jelenia Góra oraz transport dla kierowcy z Milicza. Dzieci i ich opiekunowi pojechali do Świeradowa Zdroju, a zepsuty autokar został umieszczony w warsztacie MZK Jelenia Góra. Przewoźnik z Milicza będzie mógł go tam spokojnie naprawić.

Dzięki szybkiej reakcji służb miejskich ze Szklarskiej Poręby niepełnosprawne dzieci nie musiały zbyt długo marznąć w zepsutym autokarze. Już około godz. 13.30 wyruszyły w dalszą podróż i jak się dowiedzieliśmy później, wygodnie dotarły do samego celu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
847
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group