Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6537
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szybciej koleją pod Szrenicę?

Środa, 28 kwietnia 2010, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szybciej koleją pod Szrenicę?
Uroczyste otwarcie linii kolejowej ze Szklarskiej Poręby do Jeleniej Góry.
Fot. Archiwum
Wizji lokalnej szlaku Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna dokonała firma z Tarnowa, która przedstawiła Polskim Liniom Kolejowym analizę marketingową traktu. W kwietniu przeprowadzono również objazd linii. Wiele wskazuje na to, że uda się pozyskać z UE pieniądze na modernizację torowiska.

W celu właściwego przygotowania dokumentacji, dokonano wizji lokalnej szlaków, w tym obiektów inżynieryjnych, peronów, nawierzchni, odwodnienia. Wszystko po to, aby pozyskać z funduszy unijnych środki na realizację projektu, który zakłada modernizację szlaku.

Realizacja projektu możliwa jest w latach 2011/12. Przyczyni się do likwidacji ograniczeń prędkości i skrócenia przejazdu o ok. 30-40 minut. – Zakładane są efekty o charakterze ekonomicznym, społecznym i ekologicznym. Rewitalizacja pozwoli m.in. wykorzystać transport kolejowy jako alternatywę dla transportu drogowego – zapowiada Mirosław Siemieniec, rzecznik PLK PKP SA.

Zdaniem gospodarzy linii rewitalizacja wpłynie pozytywnie na rozwój sportu. Szklarska Poręba ma najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Trasa Jelenia Góra - Szklarska Poręba jest również częścią planowanego połączenia Wrocławia z czeskim Harachovem.

Linia kolejowa między Karkonoszami i Pogórzem Izerskim powstała w 1902 roku. Przebiega częściowo przez obszary cenne przyrodniczo, w tym w pobliżu obszarów Natura 2000.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group