Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2706
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szwajcarkowe Granie z "Zagrali i Poszli"

Sobota, 19 maja 2018, 8:30
Aktualizacja: 11:26
Autor: WAC
Region: Szwajcarkowe Granie z "Zagrali i Poszli"
Fot. Organizator
Już dziś (19 maja) o godzinie 19.00 w schronisku „Szwajcarka” odbędzie się kolejny koncert. W maju gośćmi Szwajcarkowego Grania będzie gnieźnieński zespół "Zagrali i Poszli".

Grupa występuje na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Arek i Andrzej), wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku. Obecnie to czterech/pięciu/sześciu, a w porywach do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, banjolele, mandolina, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saxofon, flecik i oczywiście wokale.

Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa, country i rocka. Z wielką swobodą śpiewają o wędrowaniu - po górach, po prerii, po morzach i oceanach, po pustyni... ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej oraz z przeglądów piosenki żeglarskiej i szantowej - zaczęło się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilkuletniej przerwie spowodowanej włóczęgą po świecie właśnie i okazjonalnymi występami, przypomnieli o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. I się zaczęło drugie życie...

Po koncercie organizatorzy zapraszają tradycyjnie na wspólne śpiewanki do rana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group