• Sobota, 23 czerwca 2018
  • Godz. 22:00
  • Imieniny: Wandy, Zenona
  • Czytających: 4667
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szwajcarkowe Granie z "Zagrali i Poszli"

Wiadomości: Region
Sobota, 19 maja 2018, 8:30
Aktualizacja: 11:26
Autor: WAC
Fot. Organizator
Już dziś (19 maja) o godzinie 19.00 w schronisku „Szwajcarka” odbędzie się kolejny koncert. W maju gośćmi Szwajcarkowego Grania będzie gnieźnieński zespół "Zagrali i Poszli".

Grupa występuje na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Arek i Andrzej), wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji i każdym ognisku. Obecnie to czterech/pięciu/sześciu, a w porywach do siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, banjo, banjolele, mandolina, gitara elektryczna i basowa, akordeon, instrumenty perkusyjne, saxofon, flecik i oczywiście wokale.

Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa, country i rocka. Z wielką swobodą śpiewają o wędrowaniu - po górach, po prerii, po morzach i oceanach, po pustyni... ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej oraz z przeglądów piosenki żeglarskiej i szantowej - zaczęło się na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilkuletniej przerwie spowodowanej włóczęgą po świecie właśnie i okazjonalnymi występami, przypomnieli o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. I się zaczęło drugie życie...

Po koncercie organizatorzy zapraszają tradycyjnie na wspólne śpiewanki do rana.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Ile trzeba zarabiać, aby w naszym kraju godnie żyć?  7
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 22.06.2018 r.  
Miej świadomość
Polska Czarnym Koniem Mundialu 2018?  4
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  67
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego  3
Kultura
Koncert Nadzwyczajny Przebudzenie  6
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group