Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6762
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szukano narkotyków, ujawniono zwłoki dziecka

Środa, 14 września 2016, 7:15
Autor: V–N
Region: Szukano narkotyków, ujawniono zwłoki dziecka
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 7–miesięcznego Milana W. oraz dystrybucji przez jego ojca oraz dziadka środków odurzających.

10 września w Ptaszkowie funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 57-letniego Wiesława W., mieszkańca Kamiennej Góry, który miał znaczną ilość amfetaminy oraz metaamfetaminy. Dlatego zapadła decyzja o przeszukaniu mieszkania jego syna Roberta W.

- W kamiennogórskim mieszkaniu nie znaleziono środków odurzających, natomiast w jednym z pomieszczeń ujawniono zwłoki 7-miesięcznego dziecka, które prawdopodobnie nie żyło już od kilku dni. W mieszkaniu przebywali: ojciec dziecka Robert W., jego matka Agata W. oraz ich 2,5 letnia córka – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

- Ze wstępnej opinii biegłego patomorfologa wynika, że wyjściową przyczyną zgonu dziecka było zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych przy współistnieniu upośledzenia stanu odżywienia znacznego stopnia. W oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawiono Agacie W. zarzut umyślnego narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez nie zapewnienie mu należytej opieki, w tym opieki medycznej i doprowadzenia do jego zgonu – mówi rzeczniczka.

Agata W. przesłuchana w charakterze podejrzanej wyjaśniła, że nie korzystała z żadnej pomocy medycznej, ponieważ nie była ubezpieczona. 12 września, w godzinach popołudniowych, Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec Agaty W. tymczasowy areszt.

Robertowi W. przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, metaamfetaminy i innych, a jego ojcu Wiesławowi W., posiadania znacznej ilości takich środków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Obaj także zostali tymczasowo aresztowani.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group