Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2704
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szukali aktorskich talentów

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Piątek, 9 maja 2014, 11:19
Aktualizacja: 11:36
Autor: Angela/Tomasz Taf
Fot. Tomasz Taf/Ernest Grzeszczakowski
O rolę w filmie fabularyzowanym o "Dolnośląskiej Dolinie Loary", walczyli wczoraj (08.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury ci, którzy chcieli przeżyć przygodę z aktorstwem. Chętnych nie brakowało. Organizatorem castingu do filmu "Dolina Pałaców i Ogrodów" był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Miasto Wrocław.

Film "Dolina Pałaców i Ogrodów" jest kolejnym z cyklu "Dolny Śląsk Pełen Historii". Na castingu poszukiwano statystów i aktorów.

- Szukamy osób, które wcielą się m.in. w rolę przedstawicieli rodu Schaffgotschów, von Reden, von Reuss, Pruskich, Radziwiłłów, Johanna Wolfganga Goethego, Fryderyka Chopina czy Lwa Trockiego oraz statystów do scen zbiorowych - chłopów, mieszczan, służby pałacowej w wieku od 10 do 60 lat - mówił scenarzysta Daniel Jasiński. - Film będzie realizowany w takich miejscach, jak Wieża Siedlęcin, Chojnik, Czernica, Pałac w Karpnikach, Pałac w Mysłakowicach, Łomnica, Staniszów, Pałac w Cieplicach oraz Pałac Lenno – wymieniał.

O taką rolę przyszedł się starać m.in. Ryszard Fedko (55 lat), uzdolniony puzonista, pasjonat jazdy konnej. - Brałem już udział w filmie jako statysta – mówił pan Ryszard. – Teraz chciałbym spróbować tej przygody ponownie – dodał.

Kasia i Karolina (14 lat) - nigdy wcześniej nie występowały w filmie, ale grały w spektaklach realizowanych w ramach warsztatów w teatrze lalek. Agnieszka i Ania przybyły na casting, bo chciały zdobyć nowe doświadczenia.

Reżyserii filmu podjęli się Maciej Kieres i Wojciech Piotrowski. - Uważamy, że Dolny Śląsk zasługuje na taki film - mówił reżyser Maciej Kieres.

Tym razem film opowiadać będzie o dziejach ciągle jeszcze nieodkrytego miejsca w Polsce, nazywanego Dolnośląską Doliną Loary, gdzie znajduje się ponad trzydzieści rycerskich i szlacheckich siedzib, z których 11 trafiło w 2012 roku na listę pomników historii. Średniowieczne wieże mieszkalne i zamki, barokowe pałace i XIX-wieczne, książęce rezydencje oraz ich dawni mieszkańcy staną się bohaterami filmowej opowieści.

Dzień wcześniej (7.05.) casting odbył się w pałacu w Łomnicy. Film będzie emitowany na antenie TVP Wrocław oraz w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura). Nagrany na płytach DVD trafi również do szkół i bibliotek w regionie.

To już dziesiąta produkcja realizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy wsparciu finansowym Województwa Dolnośląskiego. W ramach tego cyklu powstały m.in. takie filmy, jak: „Riese – Tajemnice wykute w skale” czy „Daisy – wspomnienie minionego świata” oraz wiele innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~silesia 9-05-2014 23:47
"Wieża Siedllęcin"? A co to takiego? Wieża widokowa? Nie ma pałacu w Karpnikach, jest tylko zamek. Jeśli "filmowcy" z Wrocławia takie byki popełniają, to pewnie znowu się skompromitują. Przydałby się jeszcze casting na narratora - pewnie przypadkowa osoba z naszego regionu więcej opowie ciekawych i co najważniejsze WIARYGODNYCH rzeczy niż Lamparska - specjalistka od bajdurzenia. I jeszcze casting na filmowców!
~ 10-05-2014 0:11
Znaleźli się cwaniaki. Dostali dużą kasę która poszła pewnie do prywatnych kieszeni a teraz szukają f...rów. Takie wałki to tylko we Wrocławiu.
~do silesia 10-05-2014 1:40
W Karpnikach są dwa obiekty zabytkowe. Jest zamek i pałac
~miejscowy 12-05-2014 2:39
Nie pałac, tylko willa. Dokładnie Willa Dębowa. A w tym przypadku chodzi o zamek. Poprzednik słusznie wytknął błąd.
~do miejscowy 12-05-2014 21:58
chyba raczej pałac bo tak jest na stronie tego obiektu
~do wyżej 12-05-2014 22:22
Na prywatnej stronce to każdy może sobie nazwać jak chce. I każdy chciałby mieszkać w pałacu. widać że nigdy nie widziałeś tego obiektu, bo pałac w żaden sposób to nie przypomina. No chyba że widziałeś drewniane pałace...
~do ~do wyżej 13-05-2014 16:37
widziałam i dalej powiem, że to jest Pałac. Są różne rodzaje pałaców, a tobie jak widzę zakodował się tylko jeden wizerunek architektoniczny pałacu. "Pałac to reprezentacyjna budowla mieszkalna pozbawiona cech obronnych. Ze względu na funkcje i swoje położenie rozróżnia się pałace wiejskie, miejskie, myśliwskie, letnie. Sytuowano je często na niewielkim wzniesieniu, w naturalnym krajobrazie lub w obrębie parki.".
~do 16:37 14-05-2014 3:45
Człowieku, nie męcz juz. Wytłumaczyli ci, że to nie jest pałac, a ten dalej swoje. Doucz się geografii i historii regionu w którym mieszkasz i nie trolluj. Nie każdy budynek jest pałacem.
~do 3:45 14-05-2014 15:25
to ty się właśnie do ucz. Powołujesz się na historię regionu i a widać, że sam nie masz zielonego pojęcia o tej tematyce. Ja przeczytałam wiele literatury na ten temat dlatego się wypowiadam
~Do 15:25 14-05-2014 17:36
A jakie ty masz pojęcie o historii regionu? Zajrzałeś jedynie na stronkę właściciela i do wikipedii i to jest cała twoja "literatura". Nie kompromituj się człowieku takimi tekstami, jesteś zwykłym trollem, pewnie jakimś nudzącym się gimbusem.
~ 14-05-2014 17:56
na pewno większe niż ty. Przeczytałam mnóstwo literatury na temat historii regionu i walorów zarówno antropogenicznych jak i naturalnych. LITERATURY jeśli wiesz co to oznacza. Jak ty używasz Wikipedii to już wiem skąd takie braki wiedzy
~ 15-05-2014 19:06
To ty używasz Wikipedii, bo żadnych konkretów odnośnie tej literatury nie podałeś. A tak to sobie każdy może napisać. Wygląda na to, że rozmawiam z gimbusem, bo argumenty właśnie na poziomie gimbusa. Jakbyś rzeczywiście coś przeczytał, to byś dyskutował na fakty, a nie wyzwiska. Po co kłamiesz? Pryszcze już wyciśnięte?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group