Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11324
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Szukali aktorskich talentów

Piątek, 9 maja 2014, 11:19
Aktualizacja: 11:36
Autor: Angela/Tomasz Taf
Jelenia Góra/Region: Szukali aktorskich talentów
Fot. Tomasz Taf/Ernest Grzeszczakowski
O rolę w filmie fabularyzowanym o "Dolnośląskiej Dolinie Loary", walczyli wczoraj (08.05) w Jeleniogórskim Centrum Kultury ci, którzy chcieli przeżyć przygodę z aktorstwem. Chętnych nie brakowało. Organizatorem castingu do filmu "Dolina Pałaców i Ogrodów" był Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Miasto Wrocław.

Film "Dolina Pałaców i Ogrodów" jest kolejnym z cyklu "Dolny Śląsk Pełen Historii". Na castingu poszukiwano statystów i aktorów.

- Szukamy osób, które wcielą się m.in. w rolę przedstawicieli rodu Schaffgotschów, von Reden, von Reuss, Pruskich, Radziwiłłów, Johanna Wolfganga Goethego, Fryderyka Chopina czy Lwa Trockiego oraz statystów do scen zbiorowych - chłopów, mieszczan, służby pałacowej w wieku od 10 do 60 lat - mówił scenarzysta Daniel Jasiński. - Film będzie realizowany w takich miejscach, jak Wieża Siedlęcin, Chojnik, Czernica, Pałac w Karpnikach, Pałac w Mysłakowicach, Łomnica, Staniszów, Pałac w Cieplicach oraz Pałac Lenno – wymieniał.

O taką rolę przyszedł się starać m.in. Ryszard Fedko (55 lat), uzdolniony puzonista, pasjonat jazdy konnej. - Brałem już udział w filmie jako statysta – mówił pan Ryszard. – Teraz chciałbym spróbować tej przygody ponownie – dodał.

Kasia i Karolina (14 lat) - nigdy wcześniej nie występowały w filmie, ale grały w spektaklach realizowanych w ramach warsztatów w teatrze lalek. Agnieszka i Ania przybyły na casting, bo chciały zdobyć nowe doświadczenia.

Reżyserii filmu podjęli się Maciej Kieres i Wojciech Piotrowski. - Uważamy, że Dolny Śląsk zasługuje na taki film - mówił reżyser Maciej Kieres.

Tym razem film opowiadać będzie o dziejach ciągle jeszcze nieodkrytego miejsca w Polsce, nazywanego Dolnośląską Doliną Loary, gdzie znajduje się ponad trzydzieści rycerskich i szlacheckich siedzib, z których 11 trafiło w 2012 roku na listę pomników historii. Średniowieczne wieże mieszkalne i zamki, barokowe pałace i XIX-wieczne, książęce rezydencje oraz ich dawni mieszkańcy staną się bohaterami filmowej opowieści.

Dzień wcześniej (7.05.) casting odbył się w pałacu w Łomnicy. Film będzie emitowany na antenie TVP Wrocław oraz w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura). Nagrany na płytach DVD trafi również do szkół i bibliotek w regionie.

To już dziesiąta produkcja realizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy wsparciu finansowym Województwa Dolnośląskiego. W ramach tego cyklu powstały m.in. takie filmy, jak: „Riese – Tajemnice wykute w skale” czy „Daisy – wspomnienie minionego świata” oraz wiele innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group