Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8804
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szukając Marilyn

Sobota, 29 grudnia 2018, 6:23
Aktualizacja: Niedziela, 30 grudnia 2018, 6:30
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Szukając Marilyn
Fot. Paweł Guszała
Jeleniogórskie BWA zaprasza na wystawę trzech wybitnych osobowości fotografii: Wojciecha Plewińskiego, Tadeusza Rolke oraz Miltona Greene'a.

„Szukając Marilyn” - pod takim tytułem od 23 listopada w BWA można zobaczyć wystawę trzech wybitnych artystów. Do obejrzenia jest około 100 zdjęć m.in. pięknych kobiet, modelek, gwiazd filmów: Marilyn Monroe, Marleny Dietrich, Anny Gunning, Anny Dymnej, Elżbiety Fichtner i wiele innych.

Punktem wyjścia wystawy, której kuratorem jest Waldemar Plusa, jest moda w fotografii lat 50. i 60. Trzej artyści: Plewiński, Rolke i Greene pracowali w tym samym czasie. Greene utrwalał kobiece piękno w pełnej powojennej zamożności i wolności Ameryce. Plewiński i Rolke fotografowali kobiety w peerelowskiej Polsce, w której codziennością były aresztowania, wyroki i niepewność jutra.

- Wystawę można oglądać w jeleniogórskim BWA do 16 stycznia – mówi Luiza Laskowska, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych. - Sukcesem naszym jest sprowadzenie do Jeleniej Góry fotografii Miltona Greene'a. Kolekcję „zawitała” u nas, dzięki uprzejmości władz Hali Stulecia, pana prezesa Andrzeja Baworowskiego, za co serdecznie dziękujemy.

W Biurze Wystaw Artystycznych do nabycia są jeszcze trzy wydawnictwa fotograficzne, poświęcone twórczości Tadeusza Rolkego i Wojciecha Plewińskiego, a także magnesy i szklane obiekty odnoszące się do Marilyn Monroe.

Takiej wystawy nie można przegapić.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group