Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4281
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szturm emerytów na uzdrowisko

Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 9:07
Aktualizacja: 20:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szturm emerytów na uzdrowisko
Fot. ....
Co najmniej kilkaset osób stało dziś w kolejce w cieplickim zdroju, aby zarejestrować się na terapię ambulatoryjną. Doszło do przepychanek z powodu limitu miejsc.

–To jak w PRL! – mówi nam pan Wojciech, który zamierzał skorzystać z oferty zdroju, ale – kiedy zobaczył, co działo się przed pawilonem Lalka, zrezygnował. – Tu się nie tylko nie można wyleczyć, ale prędzej wpędzić w chorobę – dodał. O miejsca w kolejce kłócili się głównie starsi ludzie. Nie zabrakło scen żywo przypominających kolejkowe bitwy z lat Polski Ludowej.

Winne są limity miejsc na bezpłatne leczenie ambulatoryjne (na dojazd) dla mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Chętnych jest zawsze więcej niż pula przyznana przez NFZ. Sytuacja powtarza się niemal co kwartał, kiedy prowadzone są zapisy. – Nie prościej w dobie komputeryzacji zebrać dane chętnych i dokonać losowania? – pyta jeleniogórzanin.

Inne zdanie o sposobie przeprowadzenia rejestracji ma nasz Czytelnik, pan Karol, który został bardzo sprawnie obsłużony, a cała "operacja" zajęła mu jedynie godzinę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group