Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 9543
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szturm chętnych do pomocy w WOŚP

Sobota, 1 stycznia 2011, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szturm chętnych do pomocy w WOŚP
Fot. ....
Już 9 stycznia 2011 roku w Rynku w Jeleniej Górze odbędzie się XIX jeleniogórski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Imprezę zwieńczoną „Światełkiem do nieba” (upragnione ostatnio przez mieszkańców fajerwerki) oraz koncertem toruńskiej „Kobranocki” poprowadzą komendant Dolnośląskiej Chorągwi ZHP Marian Łata i Andrzej Marchowski z urzędu miasta. Na ulice wyjdzie około 380 wolontariuszy, którzy pieniądze do puszek będą zbierać od 8 rano do wieczora. W tym roku ilość chętnych do pomocy w akcji zaskoczyła samych organizatorów.

Na czas trwania XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie miasta, jak co roku, będą funkcjonowały dwa sztaby: przy Karkonoskim Hufcu ZHP oraz przy Stowarzyszaniu Wspólne Miasto. Z pierwszego z nich na ulice wyjdzie 209 osób, z drugiego około 170 osób.

– W tym roku do akcji zgłosiła się ogromna liczba wolontariuszy, większa od liczby blankietów, które do nas wysłano. Byliśmy zaskoczeni taką liczbą chętnych – przyznaje Maria Łabaziewicz, zastępca komendanta ZHP w Jeleniej Górze.

Każdy z wolontariuszy będzie miał przy sobie zalaminowany identyfikator z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz z pieczątką WOŚP.
– Wrzucając pieniądze warto sprawdzić zarówno identyfikator wolontariusza, jak i puszkę. W tym roku pojemniki na pieniądze mają granatowy kolor . Wszystkie inne puszki, wykonane w domu nie będą rozliczane, dlatego nie należy wrzucać do nich pieniędzy – ostrzega Maria Łabaziewicz.

Dochód z tegorocznej zbiórki będzie przeznaczony na leczenie dzieci cierpiących na schorzenia nefrologiczne.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
649
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
26%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Gruzrobota
Trwa wielki remont drogi nr 366
 
Aktualności
Borowice brzmią Gitarą i...poezją
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group